رحمانیان : باید نوع رابطه‌ مسئولان با کشورهای بیگانه مشخص باشد

سیاسی

مدیر مسئول روزنامه شرق با بیان اینکه در دهکده جهانی نمی‌شود گوشه گیر بود، گفت: باید با دنیا ارتباط داشت و دانست که دستگاه‌های امنیتی راه نفوذ دشمن را می‌بندند.

مهدی رحمانیان در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری و رئیس جمهور درباره لزوم جلوگیری از نفوذ دشمن اظهار کرد: معنی ارتباط با دنیا این نیست که همه کشورها می خواهند به ایران نفوذ کنند و از طرفی هم این معنی را نمی‌دهد که باید مسأله ارتباط را آنقدر ساده بگیریم که کشورهای دیگر دنیا بتوانند به کشور ما نفوذ کنند.

وی ادامه داد: نحوه رابطه با دنیا به پختگی جامعه و کارآمدی مدیران و مسئولان به ویژه وزارت خارجه بستگی دارد. مسئولین باید بدانند که میزان اطلاعات و نوع رابطه‌هایشان با کشورهای بیگانه مشخص باشد و اطلاعات اضافی به مسئولین دیگر کشورها داده نشود.

این فعال سیاسی همچنین گفت: نهادهای اطلاعاتی نیز در این میان نقش مهمی دارند. آن‌ها با روش های خود باید مانع ورود نیروهای جاسوس به کشورمان شوند.

وی خاطر نشان کرد: دنیای امروز دهکده جهانی تعامل است. نمی‌شود با دنیا قطع رابطه کرد. لاجرم باید ارتباط های دو طرفه و چند جانبه وجود داشته باشد و از رهگذر این ارتباط کشور توسعه پیدا کند. اگر این اتفاق نیفتد ما به یک جزیره منفک تبدیل می شویم.

رحمانیان تصریح کرد: آقای روحانی در نشست خبری خود به ضرورت تعامل با دنیا برای توسعه کشور اشاره کردند. من فکر می‌کنم منظور ایشان این است که با آشنایی فرهنگ‌ها با یکدیگر، دیگر موضوعات پنهانی به مسأله‌ای برای ایجاد سوء تفاهم‌ها تبدیل نمی‌شود. از طرفی دنیا با گستردگی نیروها و امکانات مختلف فرهنگی، هنری، سیاسی و اقتصادی آشنا می‌شود.

انتهای پیام

کد N952613