مردم آلمان از حضور مهاجران در کشورشان نگران نیستند

سیاسی

نظرسنجی ها در آلمان نشان می دهد اکثریت مردم این کشور از حضور مهاجران در کشورشان و سیاست های آنگلا مرکل در قبال مهاجران رضایت دارند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، نتایج یک نظرسنجی در آلمان نشان داد بیش از نیمی از مردم این کشور با حضور مهاجران در کشورشان احساس ترس و نا امنی ندارند و احساس نمی کنند آنها به کشورشان هجوم آورده اند.

این نظرسنجی که توسط موسسه «اینفراتست» انجام شد نشان می دهد ۶۱ درصد از آلمانی ها نگران حضور مهاجران در کشورشان نیستند. بر این اساس تنها ۳۶درصد از مردم آلمان از حضور مهاجران اظهار نگران اند. به گفته مقامات آلمان انتظار می رود تا پایان سال جاری میلادی تعداد مهاجران این کشور به ۸۰۰ هزار نفر برسد.

طبق این گزارش از هر پنج نفر شرکت کننده در نظرسنجی، چهار نفر گفتند زندگی روزمره شان به خاطر حضور مهاجران تغییر نخواهد کرد و تنها دو درصد از این شرکت کننده ها اعتقاد داشتند مهاجران زندگی آنها را تحت تاثیر قرار می دهند. در نظرسنجی موسسه اینفراتست که هفتم تا نهم سپتامبر انجام شد، حدود ۱۰۲۱ نفر شرکت کردند.

در یک نظرسنجی دیگر توسط موسسه پولستر که برای شبکه N۲۴ آلمان انجام شد، معلوم شد اکثریت جمعیت آلمان از سیاست های آنگلا مرکل صدراعظم این کشور در قبال مهاجران رضایت دارند.

پیش از این «اشتاین مایر» وزیر خارجه آلمان از کمبود مواد غذایی در اردوگاههای آوارگان در کشورهای همسایه سوریه انتقاد کرده بود. وی که در جمع نمایندگان پارلمان آلمان سخن می گفت اعلام کرد در مجمع عمومی سازمان ملل که قرار است اواسط سپتامبر در نیویورک برگزار شود، پیشنهاد برگزاری نشستی فوق العاده با حضور کشورهای گروه ۷ و کشورهای عرب را برای رسیدگی به بحران مهاجران خاورمیانه را مطرح می کند.

اشتاین مایر تاکید کرد برای حل بحران مهاجران سوری و عراقی باید هر چه سریعتر منابع مالی مورد نیاز سازمان های کمک کننده سازمان ملل تامید شده و در اختیار آنها قرار گیرد. گزارش ها حاکی است سازمان ملل به دلیل کمبود منابع مالی کمک های خود به آوارگان سوری را کاهش داده است.