«نتانیاهو» غرب را به مبارزه علیه ایران فراخواند

سیاسی

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در حالیکه از سوی معترضین انگلیسی جنایتکار خوانده می شد، وارد مقر نخست وزیری انگلستان شد تا با همتای خود درباره آنچه که به زعم وی امنیت تل آویو را تهدید می کند به گفتگو بنشیند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از یوروپ آنلاین، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی امروز در حالی وارد ساختمان شماره ۱۰ خیابان «دانینگ» شد که جمع کثیری از مخالفین وی با تجمع در مقابل درب مقر نخست وزیری انگلستان محاکمه وی را به دلیل کشتار بیش از ۲۰۰۰ غیر نظامی در جنگ ۲۰۱۴ غزه خواستار شدند.

کمپین بازداشت نتانیاهو تا کنون بیش از ۱۰۷ هزار طرفدار پیدا کرده با این حال دولت لندن می گوید مقاماتی که به این کشور سفر می کنند از مصونیت برخوردار هستند و بازداشت آنها امکان پذیر نیست.

نتانیاهو که امروز پنجشنبه برای دیدار با «دیوید کامرون» نخست وزیر انگلستان وارد این کشور شد قرار است در این سفر بیش از هر چیز بر روی موضوعاتی چون سوریه و ایران تمرکز کند.

وی در بدو وردو به ساختمان شماره ۱۰ مدعی شد که خاورمیانه در نتیجه اقدامات دو گروه رو به ویرانی و از هم گسیختگی می رود. گروه اول داعش است و دیگری نیروهای مقاومت حزب الله لبنان که وی به زعم خود از آنها به عنوان شبه نظامیان شیعه تحت حمایت ایران نام برد.

 نتانیاهو ادامه داد: باور دارم که با همکاری یکدیگر می توانیم بساط هر دو گروه را در خاورمیانه و آفریقا برچینیم. وی در ادامه مدعی آمادگی از سرگیری مذاکرات سازش بدون قید هیچ پیش شرطی برای طرف فلسطینی شد.

کامرون هم در مقابل با یادآوری روابط نزدیک لندن – تل آویو همکاری های اقتصادی و تجاری دو کشور را مورد ستایش قرار داد و داعش را تهدید بزرگی برای امنیت جهان توصیف نمود.