خست واشنگتن در میزبانی از پناهجویان سوری/ سهم آمریکا ۵۰۰۰ نفر شد

سیاسی

آمریکا که با دخالت در امور کشورهای خاورمیانه مسئول بحران مهاجرت است با بی میلی از طرح خود برای افزایش ناچیز شمار پناهجویانی خبر داد که امسال وارد این کشور می شوند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فاکس نیوز، ایالات متحده آمریکا طی سه سال گذشته سالانه ۷۰ هزار پناهجو را پذیرفته است حال آنکه امسال پس از اعمال فشار نهادهای بین المللی مبنی بر لزوم موضع گیری واشنگتن در قبال مهاجرین سوری، قرار شد که شمار این پناهجویان به ۷۵ هزار نفر افزایش یابد.

به گفته منابع آگاه، افزایش شمار پناهجویانی که به آمریکا راه می یابند نتیجه جلسه غیر علنی است که «جان کری» وزیر امور خارجه آمریکا، دیروز چهارشنبه با نمایندگان کنگره داشت.

البته با وجود میزان اعلام شده باز هم به صراحت گفته نمی شود که چه تعداد از این افراد را پناهجویان سوری تشکیل می دهند.

جالب آنکه چندی پیش کاخ سفید در واکنش به بحران آوارگانی که از شمال آفریقا و خاورمیانه عازم اروپا می شوند، اعلام کرد اتحادیه اروپا باید این مشکل را حل کند. از سوی دیگر اعلام خبر تمایل آمریکا به میزبانی از پناهجویان بیشتر در حالی مطرح می شود که تا دیروز «جاش ارنست» سخنگوی کاخ سفید با اشاره به بی رغبتی کشورهای عرب به مشارکت در حل بحران مهاجرت، دیگر کشورها را مسئول رسیدگی به این معضل می دانست.

گفتنی است مقامات آمریکا در حالی به مسئله آوارگان خاورمیانه و به ویژه کشور سوریه می پردازند که خود با حمایت از تروریست ها باعث به وجود آمدن شرایط فعلی برای شهروندان این کشور شده اند.