مقتدی صدر: امارات هرچه سریعتر از یمن عقب‌نشینی کند

سیاسی

رهبر جریان صدر عراق امروز (پنجشنبه) با تاکید بر اینکه اگر سربازان اماراتی به خاطر آزادسازی اراضی غصب شده در فلسطین کشته می‌شدند آنها را به خاطر حمایت از مساله اسلامی عربی شهید به حساب می‌آوردیم، از امارات خواست تا از یمن عقب‌نشینی کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی المعلومه، مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق در پاسخ به سوال روزنامه‌نگاران در لبنان درخصوص نظرش نسبت به تجاوزات علیه یمن گفت: اگر سربازان اماراتی به خاطر آزادسازی اراضی غصب شده در فلسطین کشته می‌شدند یقیناً ما آنها را به خاطر حمایت از مساله اسلامی و عربی شهید به حساب می‌آوردیم، اما متاسفانه استعمار بر ما غالب شده است تا جایی که حملات به مردم یمن یک کرامت به شمار می‌آید و گرسنه نگه داشتن آنها و کشتار کودکانشان یک فریضه و یک فضیلت به حساب می‌آید.

مقتدی صدر گفت: من به کشور برادر امارات سفارش می‌کنم که به مسوولیت خود در مقابل خداوند و ملت‌ها عمل کند و هرچه سریعتر از یمن عقب‌نشینی کند تا اولین کشور در آسمان صلح باشد و هیبت عرب‌ها و وحدت آنها را بازگرداند. حمایت آنها از این مشروعیت ظالم بس است و باید آنها از مشروعیت مردم، فقرا و مظلومین حمایت کنند.

انتهای پیام

کد N952292