تایوان آمادگی نظامی خود را برای مقابله با چین به آزمایش گذاشت

سیاسی

تایوان که مشغول برگزاری رزمایش سالانه ارتش است، امروز مانوری را به نمایش درآورد که تضمین کننده آمادگی این کشور در برابر تهدید احتمالی چین است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فرانس ۲۴، تایوان امروز پنجشنبه شاهد اجرای مانوری بود که پیش فرض شروع آن حمله احتمالی قوای نظامی پکن بود. گفته می شود که این مانور در راستای التزام «ما ینگ جو» رئیس جمهور تایوان به حفظ آمادگی نظامی علیرغم استمرار صلح با کشور همسایه، چین، انجام می گیرد.

این مانور بخشی از رزمایش سالانه تایوان موسوم به «هان گلوری» است که با هدف آزمودن توانایی نیروهای مسلح این کشور به دفع حمله نظامی چین طراحی شده است و از روز دوشنبه این هفته آغاز شد و فردا به پایان می رسد.

ینگ جو در جمع ۸۰۰ نیروی نظامی که در این مانور حضور داشتند گفت: روابط ما با چین از هر زمان دیگری طی ۶۶ سال گذشته مستحکم تر است. ما خواهان ممانعت از جنگ هستیم، اما از نبرد هم بیمی نداریم.

وزارت دفاع تایلند در گزارش ماه گذشته خود مدعی شد که چین شمار موشک های بالستیک و کروز خود را در اقدامی تهدیدآمیز افزایش داده است.

«ینگ جو» مانور امروز را افتخارآمیز توصیف کرده و آمادگی کشورش برای مقابله با تهدیدهایی که امنیت ملی تایوان را تهدید می کند، ستود.