رئیس رژیم صهیونیستی: از صحبت کردن با نتانیاهو خسته شده‌ام

اسراييل

رییس‌ رژیم صهیونیستی نخست‌وزیر این رژیم را به از دست دادن شانس‌های متعدد برای بهبود روابط با واشنگتن متهم کرد.

رییس‌ رژیم صهیونیستی نخست‌وزیر این رژیم را به از دست دادن شانس‌های متعدد برای بهبود روابط با واشنگتن متهم کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری فرانسه، روون ریولین، رییس‌ رژیم صهیونیستی در مصاحبه‌ای با رادیو ارتش هم‌چنین به تفاوت‌های خود و بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر به ویژه در روابط با آمریکا، متحد شماره یک این رژیم اشاره کرد.

ریولین در این باره گفت:‌ به نظرم من و نتانیاهو دیگر از بحث درباره تفاوت دیدگاه‌هایمان درباره رابطه با جهان خارج خسته شده‌ایم و اکنون کمتر با یکدیگر ملاقات می‌کنیم. نتانیاهو با انتقادات شدیدش به توافق 14 ژوئیه تهران با کشورهای 1+5 تحت رهبری آمریکا موج این اختلافات را ایجاد و گسترش داد.

وی ادامه داد: به نظر من در سه مرحله ما می‌توانستیم با وجود تفاوت عقیده‌ها مذاکره با آمریکا را از سر بگیریم.

رییس‌ تشریفاتی رژیم صهیونیستی در ادامه به این سه مرحله اشاره کرد: در دوره مذاکرات هسته‌ای ایران، پس از امضای توافق و پیش از تصویب توافق در سنا سه دوره‌ای بودند که دولت ما می‌توانست مذاکرات با آمریکا را بازسازی کند.

وی که به شدت منتقد تضعیف روابط با واشنگتن است خاطرنشان کرد: این به نخست‌وزیر برمی‌گردد تا درباره این موضوع تصمیم‌گیری کند اما قطعا نظر او با نظر من متفاوت است.

ریویلین تاکید کرد: من تقریبا ماهی یک بار نخست‌وزیر را می‌بینم اما متاسفانه طی دو ماه اخیر با وی ملاقاتی نداشتم. به نظرم ما دیگر از صحبت کردن درباره اختلاف‌نظراتمان نه تنها درباره توافق تهران بلکه حتی در ارتباط با جامعه بین‌المللی خسته‌ شده‌ایم.

انتهای پیام

کد N952178