مقام ضد فساد چین به اینترپل رفت

یکی از اعضای نظارتی فساد مالی حزب کمونیست چین طی سفر خود به فرانسه به منظور تلاش بیشتر جهت گسترش همکاری‌های بین‌المللی در مبارزه با فساد مالی در چین از اینترپل بازدید کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری رویترز،‌ پیش از این دولت چین برنامه‌ای را برای انجام بهتر مبارزه خود با فساد و به منظور برگرداندن مقاماتی که به دلیل فساد مالی از این کشور گریخته‌اند، اعلام و اسامی 100 تن از مظنونان را منتشر کرد.

به گفته مقامات تاکنون تنها 10 تن از افرادی که نامشان در این لیست بوده به چین بازگردانده شده‌اند که روابط نزدیکی با پکن دارند.

در همین حال ژاوو هونگژو، معاون رییس کمیسیون مرکزی تحقیقات قانونی حزب کمونیست در سفر خود به فرانسه علاوه بر دیدار با مقامات فرانسوی از مقر اینترپل در لیون نیز بازدید کرده است.

بنا به گزارش‌های رسانه‌های چینی هدف اصلی از این بازدید افزایش همکاری‌های بین‌المللی در برنامه مبارزه با فساد این کشور و هم‌چنین تبادل نظردر این زمینه بوده است.

در همین حال اینترپل با انتشار بیانیه‌ای بر روی سایت خود در این باره گفت، یودگن استاک، دبیر کل این نهاد همکاری با چین را ارزشمند می‌داند.

رییس‌جمهور چین از زمان رسید به قدرت در سال 2012 کمپینی را علیه اختلا و فساد مالی در دولت به را انداخته است.

انتهای پیام

کد N952130