با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری،

سجادی: فرمایشات رهبری متضمن سلامت انتخابات است

سیاسی

سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری با اشاره به بیانات رهبر انقلاب در مورد انتخابات سال جاری، گفت: فرمایشات رهبری برای تضمین بیشتر سلامت انتخابات بوده و به نفع همه جناح‌های سیاسی کشور و مردم است.

سخنگوی جبهه پیروان خط امام و رهبری با اشاره به بیانات رهبر انقلاب در مورد انتخابات سال جاری، گفت: فرمایشات رهبری برای تضمین بیشتر سلامت انتخابات بوده و به نفع همه جناح‌های سیاسی کشور و مردم است.

سیدکمال الدین سجادی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) با بیان اینکه برخی حق‌الناس را فقط برگه رأی می‌دانند، اظهار کرد: در حالی که از زمان شروع ثبت‌نام نامزدهای انتخابات تا اعلام نتایج انتخابات حق‌الناس وجود دارد و باید رعایت شود.

وی همچنین افزود: منظور رهبری درباره نظارت استصوابی این بود که هر کسی با هر پیشینه‌ای وارد مجلس نشود؛ زیرا مجلس نهادی بسیار مهم بوده و مقدرات کشور را تعیین می‌کند. افرادی باید به مجلس بروند که از صلاحیت برخوردار باشند. نظارت استصوابی هم حق‌الناس است؛ چون اگر نظارت نباشد و افرادی به مجلس راه یابند و برای کشور مشکل ایجاد کنند حق‌الناس ضایع می‌شود. امام (ره) فرمودند مجلس عصاره فضایل ملت است، بنابراین باید افراد صاحب صلاحیت به مجلس راه یابند.

این فعال سیاسی اصولگرا همچنین با اشاره به اینکه در همه کشورهای دنیا نهادهایی برای نظارت بر نامزدهای انتخاباتی وجود دارد، خاطرنشان کرد: به طور مثال در آمریکا هر کسی نمی‌تواند نامزد انتخابات ریاست جمهوری شود. یکی از شرط‌های نامزدی انتخابات این کشور بزرگ حضور فرد در یکی از دو حزب بزرگ آمریکاست.

سجادی در ادامه با بیان اینکه اگر به فرمایشات رهبری در مورد انتخابات توجه شود، سلامت انتخابات تضمین می‌شوند، گفت: نباید به شورای نگهبان حمله کرد. ترکیب این شورا متشکل از شش فقیه و شش حقوقدان زبده است که آنها آخرت خود را برای منافع نامزدها نمی‌فروشند. کسانی که به شورای نگهبان حمله می‌کنند فضا را مغشوش و غبارآلود می‌کنند.

وی در پایان افزود: رهبر انقلاب برای بیمه کردن سلامت انتخابات و رعایت حق‌الناس اظهاراتی را فرمودند و در آینده نیز درباره انتخابات باز هم فرمایش خواهند داشت تا سلامت انتخابات تضمین شود.

انتهای پیام

کد N952071