منابع آگاه مدعی شدند:

آغاز عملیات نظامی روسیه برای حمایت مستقیم از دولت دمشق

سیاسی

چند منبع آگاه ادعا کردند روسیه با ورود تجهیزات نظامی و شماری از نظامیان خود به خاک سوریه عملیات نظامی برای حمایت از دولت این کشور آغاز کرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، نیروهای نظامی روسیه عملیات نظامی خود را در خاک سوریه در حمایت از نیروهای دولتی بشار اسد آغاز کردند. به گفته منابع آگاه در لبنان نیروهای روسی در خاک سوریه تعدادشان هنوز زیاد نیست ولی به نظر می رسد عملیات نظامی روسیه تداوم داشته باشد و تعداد نیروهای بیشتری به خاک سوریه اعزام شوند.

در همین حال مقامات آمریکایی ادعا می کنند روسیه طی روزهای گذشته دو دستگاه تانک و چند هواپیمای نظامی به سوریه اعزام کرده است و قصد دارد شماری از نظامیان خود را در سوریه به کار گیرد.

به گفته این مقامات آمریکایی که خواستند نامشان فاش نشود، هنوز ماندن دائمی نیروهای روسی در خاک سوریه مشخص نیست ولی چیزی که معلوم شده این است که روسیه می خواهد یک سری عملیات هوایی در شهر لاذقیه انجام دهد.

این تصمیم از سوی روسیه بعد از آن گرفته شده که نیروهای بشار اسد در شهر لاذقیه در مقابله با تروریست های داعش با مشکلاتی روبرو شدند. طبق گزارش ها جنگ در سوریه تا کنون باعث کشته شدن ۲۵۰ هزار نفر و آوارگی میلیون ها سوری شده است.

با این حال دمشق حضور نظامی روسیه در خاکش را انکار کرده است. در عین حال مقامات این کشور حضور کارشناسان نظامی روسی را تایید می کنند .مقامات آمریکایی به همراه کشورهای اروپایی در سخنرانی های متعدد خود بارها از حضور نظامی روسیه در خاک سوریه ابراز نگرانی کرده اند.