آلمان به دنبال نشست گروه ۷ و کشورهای عربی در خصوص مهاجران

سیاسی

دولت آلمان بر لزوم برگزاری نشستی با شرکت اعضای گروه ۷ و کشورهای عربی برای بررسی راه های حل بحران مهاجران تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، «فرانک والتر اشتاین مایر» وزیر خارجه آلمان با بیان این مطلب، کمبود مواد غذایی برای رساندن غذای مورد نیاز اردوگاه های آوارگان در کشورهای همسایه سوریه توسط کمیساریای عالی پناهندگان را فاجعه بار خواند.

وی که در جمع نمایندگان پارلمامن آلمان سخن می گفت اعلام کرد در مجمع عمومی سازمان ملل که قرار است اواسط سپتامبر در نیویورک برگزار شود، پیشنهاد برگزاری نشستی فوق العاده با حضور کشورهای گروه ۷ و کشورهای عرب را برای رسیدگی به بحران مهاجران خاورمیانه را مطرح می کند.

اشتاین مایر تاکید کرد برای حل بحران مهاجران سوری و عراقی باید هر چه سریعتر منابع مالی مورد نیاز سازمان های کمک کننده سازمان ملل تامید شده و در اختیار آنها قرار گیرد. گزارش ها حاکی است سازمان ملل به دلیل کمبود منابع مالی کمک های خود به آوارگان سوری را کاهش داده است.

این در حالی است که تنها در اردوگاه های سازمان ملل در ترکیه دو میلیون و در لبنان یک میلیون آواره سوری در شرایطی دشوار به سر می برند. گفتنی است درگیری های نظامی در مناطق تحت اشغال تروریست های داعش در سوریه و عراق موجب آواره شدن میلیون ها نفر شده است.