صبحانه کاری نوبخت با نمایندگان تشکل‌های فرهنگیان

وزارت آموزش و پرورش,محمدباقر نوبخت,سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور

«تنی چند از نمایندگان تشکل‌های فرهنگیان روز گذشته در صبحانه کاری مهمان رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور بودند.»

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، در بخشی از این دیدار که گزارش آن از طریق نماینده یکی از این تشکل‌ها در اختیار ایسنا قرار گرفته، محمدباقر نوبخت در سخنانی به سابقه کاری خود در آموزش و پرورش اشاره و اظهار کرد که با شرایط فرهنگیان از گذشته تا کنون آشناست و جنس حرف و دغدغه آنان را می‌داند؛ به همین علت در دوره‌هایی که در مجلس نماینده بوده دغدغه فرهنگیان را داشته است. همچنین برای حل این دست مشکلات نظام هماهنگ پرداخت ایجاد شده که متاسفانه نتوانسته جوابگو باشد و مشکلات قبل همچنان ادامه دارد.

در ادامه این گزارش به نقل از نوبخت آمده است: به همین علت قانون مدیریت خدمات کشوری پیشنهاد شد که این قانون نیز به دلیل مستثنی کردن بسیاری از کارکنان دولت، انتظارات را پاسخ نداد؛ از این رو در حال حاضر تیمی برای حل مشکلاتی که در پرداخت‌ حقوق ها بوجود آمده ، تشکیل شده است.

بر اساس این گزارش نوبخت همچنین با اشاره به اینکه سازمان مدیریت پرداختی حقوق سازمان‌ها را در اختیار دارد و می‌داند هر سازمانی به کارکنانش چه میزان حقوق می‌دهد، به پایین و ناکافی‌بودن سطح حقوق معلمان میان سایر کارکنان دولت اشاره کرد و گفت: تلاش بر این است تا این روند اصلاح شود و به همین علت زمانی که لایحه رتبه‌بندی فرهنگیان از سوی وزیر آموزش و پرورش ارائه شد، با همین دیدگاه و با وجود مشکلات اقتصادی و بودجه‌ای ، با این لایحه موافقت کردم.

وی افزود: دولت نگاه ویژه‌ به آموزش و پرورش دارد.

بر اساس این گزارش در ادامه این دیدار اعضای تشکل‌های حاضر به بیان برخی از مسائل و مشکلات به نمایندگی از معلمان پرداختند و خواستار رفع مشکلات حقوقی و آزادی برخی از فرهنگیان شدند.

نمایندگان تشکل‌ها همچنین به مشکلات توامان معیشتی و منزلتی معلمان اشاره کردند و از رییس سازمان مدیریت خواستند تا دولت به ازای ریالی که در وزارت آموزش و پرورش خرج می‌کند توجه جدی‌تری به خروجی‌های این وزارتخانه از جمله دانش‌آموزان داشته باشد تا دانش‌آموزانی متناسب با فرهنگ و الگوهای ایرانی اسلامی تحویل جامعه داده شوند که در آینده شهروندانی مناسب برای رشد و اعتلای ایران اسلامی باشند.

انتهای پیام

کد N951670