گزارش مرکز حقوق بشری یمن:کودکان قربانیان یورش‌های سعودی‌ها هستند

سیاسی

یک مرکز حقوق بشری یمنی با اشاره به حملات سنگین هوایی روزهای گذشته سعودی ها به صنعا به آماری از شهیدان یمن از ابتدای یورش ددمنشانه آل سعود و همپیمانانش به این کشور پرداخت.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه النشره، مرکز حقوق بشری یمنی در گزارشی به جنایات دشمن سعودی علیه یمنی ها از یکم تا هشتم ماه سپتامبر جاری اشاره کرد.

در این گزارش آمده است: جنگنده های سعودی صدها یورش انجام داده اند که بر اثر آن ده ها شهروند شهید و زخمی شده اند.

بر اساس این گزارش که در صد و شصت و ششمین روز منتشر شده، آمده است: هر روز که از تجاوز علیه یمنی ها می گذرد رنج غیرنظامیان افزایش می یابد و جنگنده های دشمن شهرها و مناطق پرجمعیت را بمباران می کنند به طوری که آمار شهیدان که بیشتر آنها را زنان و کودکان تشکیل می دهند از ابتدای یورش به یمن به ۵ هزار شهید رسیده است.

در این گزارش تاکید شده است: صنعا طی روزهای گذشته در معرض شدیدترین حملات از زمان شروع جنگ یمن واقع شده است. در شرایطی که دانش آموزان درگیر امتحانات نهایی هستند جنگنده های دشمن مناطق نزدیک به مدارس را هدف قرار می دهند. جنگنده ها منطقه السبعین و زایشگاهای السبعین را هدف قرار داده اند.

آمادگی سودان برای اعزام نیروی زمینی به یمن در راستای همسویی با سعودی ها

ابراهیم غندور وزیر خارجه سودان از آمادگی کشورش برای اعزام نیروی زمینی به یمن برای مشارکت در آنچه جنگ صنعا و شمال یمن خوانده می شود خبر داد.

وی به هماهنگی میان کشورش با عربستان سعودی و دیگر کشورهای شورای همکاری خلیج فارس اشاره کرد و مدعی شد: پیوستن سودان به ائتلاف عربی در راستای حمایت از امنیت در یمن با همکاری ائتلاف عربی و سودان است.

ادامه حملات ویرانگر هوایی سعودی ها به صنعا

خبر دیگر از یمن اینکه جنگنده های سعودی به حملات خود به زیر ساخت ها و تاسیسات غیرنظامی صنعا ادامه دادند.

یک منبع امنیتی تاکید کرد: جنگنده های دشمن صبح امروز منطقه سواد حنش در صنعا را سه بار آماج حملات ددمنشانه خود قرار دادند که منازل غیرنظامیان آسیب دید.

در خیابان فرودگاه نیز جنگنده های سعودی پایگاه الدیلمی و بوستان ۲۱ سپتامبر در منطقه مذبح را هدف قرار دادند که بر اثر منازل و ساختمانهای مجاور آن متحمل زیان و خساراتی شدند.