حضور ولایتی، ظریف، علوی و جلیلی هفته آینده در کمیسیون برجام

ایلنا نوشت: سخنگوی کمیسیون ویژه بررسی برجام از حضور لاریجانی، ولایتی، ظریف و وزرای اطلاعات، دفاع و اقتصاد و همچنین رئیس کل بانک مرکزی، مسئولان ستاد مشترک، هوافضا در جلسات هفته آینده این کمیسیون خبر داد.

سیدحسین نقوی حسینی با اشاره به عدم تحقق برنامه امروز کمیسیون ویژه بررسی برجام که به بازدید از تاسیسات هسته‌ای اراک اختصاص داشت، اعلام کرد: متاسفانه همه اعضای کمیسیون ویژه علی‌رغم تمایل به  بازدید از تاسیسات اراک، نمی‌توانستند در جلسه امروز حضور یابند و به همین دلیل بازدید از تاسیسات هسته‌ای اراک به روز دوشنبه موکول شد.

وی در تشریح برنامه هفته آتی کمیسیون ویژه برجام یادآور شد: کمیسیون ویژه برجام صبح روز یکشنبه میزبان  ظریف، وزیر امورخارجه خواهد بود و بعدازظهر یکشنبه نیز جلیلی برای تکمیل توضیحات درباره برجام و مذاکرات، در جلسه کمیسیون ویژه حضور خواهند یافت.

نقوی‌حسینی اضافه کرد: روز دوشنبه در نوبت صبح، کمیسیون ویژه برجام میزبان آقایان عراقچی و تخت‌روانچی خواهد بود و در نوبت بعد از ظهر نیز بازدید از تاسیسات اراک که قرار بود امروز انجام شود و به دلیل عدم حضور همه اعضای کمیسیون محقق نشد، در دستور کار کمیسیون ویژه قرار دارد.

وی افزود: صبح روز سه‌شنبه هفته آینده نیز میزبان تیم اقتصادی دولت خواهیم بود تا ابعاد اقتصادی برجام به ویژه تحریم‌ها مورد بحث قرار گیرد و بر این اساس آقایان طیب‌نیا وزیر اقتصاد و دارایی، سیف رئیس‌کل بانک مرکزی، نهاوندیان رئیس دفتر رئیس جمهور و همتی مدیرعامل بانک ملی در این جلسه حضور خواهند یافت.

سخنگوی کمیسیون ویژه برجام در مجلس یادآور شد: نوبت بعدازظهر روز سه‌شنبه هفته آینده نیز میزبان مسئولان امنیتی و دفاعی خواهیم بود که در این جلسه ابتدا مسئولان امنیتی از جمله وزیر اطلاعات و همکاران‌شان پاسخگوی سوالات نمایندگان درباره ابعاد امنیتی برجام خواهند بود و در بخش دوم نیز مسئولان دفاعی و نظامی کشور از جمله وزیر دفاع، مسئولانی از ستادکل و فرمانده هوافضای سپاه سردار حاجی زاده در جلسه کمیسیون ویژه حضور خواهند داشت و درباره ابعاد دفاعی و نظامی برجام بحث خواهیم کرد.

نقوی حسینی ادامه داد: در جلسه صبح چهارشنبه هفته بعد نیز در خدمت آقای ولایتی خواهیم بود و در نوبت بعدازظهر روز چهارشنبه نیز به‌منظور بررسی مجدد ابعاد حقوقی برجام میزبان جمعی از حقوقدانان و صاحب‌نظران حقوق بین‌الملل بررسی هستیم.

2727

 

 

کد N951483