غفوری فرد: به تدوین منشور اخلاقی انتخابات نیازی نداریم

احزاب,خانه احزاب,انتخابات مجلس دهم

رییس خانه احزاب گفت: منشور وفاقی که پیش از این از سوی خانه احزاب تهیه و تنظیم شده است، منشور کاملی است که در صورت نیاز آن را بازنگری می‌کنیم و نیازی به تدوین منشور اخلاقی تازه‌ای برای احزاب نداریم.

حسن غفوری فرد در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در خصوص تأکید معاون سیاسی وزارت کشور برای تدوین منشور اخلاقی انتخابات از سوی احزاب و فعالان سیاسی، اظهار کرد: اگر قرار باشد منشور اخلاقی برای احزاب تدوین شود، خودمان این کار را انجام خواهیم داد نه وزارت کشور.

وی با اعلام این‌که پیش از این نیز منشور وفاق از سوی اعضای خانه احزاب تدوین شده بود، گفت: همان منشور وفاقی که قبلاً در خانه احزاب تدوین و تنظیم شده بود، منشور کاملی بود و نیازی به تهیه یک منشور تازه نیست.

غفوری فرد با اشاره به برخی از موارد طرح شده در منشور وفاق خانه احزاب، افزود: منشور وفاق، به تمام مسائل اخلاقی و سیاسی پرداخته بود و حتی در آن منشور در نظر گرفته بودیم که اگر احزاب از یکدیگر شکایتی دارند، آن را به قوه قضائیه نکشانند و در جلسات خودمان، شکایاتشان را مطرح کنند.

وی افزود: در منشور وفاق در نظر گرفته بودیم که اختلافات میان احزاب را تا آن‌جا که ممکن است کاهش دهیم و اجازه ندهیم که مواردی از این دست، به مطبوعات کشیده شود.

وی با بیان این‌که خانه احزاب در نظر دارد که همان منشور وفاق را مورد بازنگری قرار داده و شرایط اجرایی شدنش را فراهم کند، گفت: در جلسات آتی خانه احزاب و با حضور نمایندگان احزاب و تشکل‌های مختلف، به بازنگری منشور وفاق خواهیم پرداخت و شرایط را برای اجرایی شدنش فراهم خواهیم کرد.

انتهای پیام

کد N951426