معاونت تربیت و آموزش بسیج رسانه:

ستاد عالی اقتصاد مقاومتی درعرصه رسانه تشکیل شود

معاونت تربیت و آموزش سازمان بسیج رسانه، گفت: رسانه‌ها بایستی با توجه به رسالت خود و با تکیه بر ظرفیت‌های خود زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی را پیگیری کنند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت الاسلام و المسلمین ذکریا نیکویی در مراسم افتتاحیه نخستین طرح دوره ولایت رسانه با اشاره به اهمیت فاصله گرفتن رسانه‌ها از حواشی و پرداختن به مطالبات اصلی مردم و انقلاب گفت: رسالت اصلی رسانه بازگو کردن مطالبات و ایجاد دغدغه تحقق آنهاست اما امروزه برخی از رسانه‌ها با فاصله گرفتن از رسالت مطالبه‌گری بیشتر در پی گروه گرایی هستند.

وی افزود: امروز مهمترین مسائل و دغدغه‌های جامعه در دو واژه اقتصاد و فرهنگ خلاصه می‌شود و راه حل این دو واژه تحقق اقتصاد مقاومتی و احیاء امر به معروف و نهی از منکر در جامعه است.

نیکویی تاکید کرد: رسانه‌ها بایستی با توجه به رسالت خود و با تکیه بر ظرفیت‌های خود زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی را پیگیری کنند زیرا یکی از مبنایی ترین اصول تحقق اقتصاد مقاومتی مبحث اصلاح الگوی مصرف است که بدون فرهنگ سازی از طریق رسانه ها امکان پذیر نیست.

وی گفت: با توجه به جنگ نرم رسانه‌ای گسترده دشمنان داخلی و خارجی مهمترین رسالت بسیج رسانه جهت دهی افکار عمومی در جهت اهداف و آرمانهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است و طبعا سستی در این عرصه منجر به مشکلات متعددی در عرصه های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی کشور خواهد شد.

معاونت تربیت و آموزش سازمان بسیج رسانه با اشاره به نقش تعالی بخش رسانه‌ها گفت: رسانه‌های محلی در کنار تمام نعمت‌های خود می‌توانند نقمت هم باشند زیرا در صورت استفاده ناصحیح از توان خود طبعا منجر به ایجاد اختلاف و تشنج در سطح جامعه خواهند شد.

وی ادامه داد: اصلاح الگوی مصرف نیاز به ایجاد باورهای جدید فکری دارد زیرا سال‌هاست که عموم مردم با تصوراتی اشتباه نسبت به مصرف در جامعه زندگی کرده‌اند و بدون اصلاح فرهنگ مصرف امکان تحقق اقتصاد مقاومتی وجود نخواهد داشت.

نیکویی افزود: با توجه به جمعیت 75 میلیونی کشور متاسفانه رسالت رسانه‌ها در عرصه فرهنگ سازی بسیار سنگین است و لازم است که در عرصه اقتصاد مقاومتی و در جهت هماهنگی و هم افزایی رسانه‌ها، ستاد عالی اقتصاد مقاومتی در عرصه رسانه ایجاد گردد.

معاون تربیت و آموزش سازمان بسیج رسانه با اشاره به طرح ولایت رسانه گفت: امیدواریم طرح ولایت رسانه بتواند الگویی مناسب برای تربیت بیش از پیش فعالین رسانه‌ای دغدغه‌مند در عرصه پیگیری تحقق اهداف اصلی رسانه‌ها از جمله مطالبه گرایی باشد.

انتهای پیام

کد N951283