جشنواره ملی رسانه و اقتصاد مقاومتی برگزار می‌شود

رسانه,اقتصاد مقاومتی,بسيج رسانه

رییس سازمان بسیج رسانه کشور گفت: تلاش داریم در سال جاری بزرگترین جشنواره رسانه و اقتصاد مقاومتی را با هدف شناسایی و الگوسازی از رسانه‌های فعال در عرصه اقتصاد مقاومتی برگزار کنیم.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) مسعود بصیری در مراسم افتتاحیه نخستین طرح دوره ولایت رسانه در مجتمع آموزشی امامت تهران با اشاره به اهمیت حمایت رسانه‌های خبری کشور از اقتصاد مقاومتی و اطلاح الگوی مصرف افزود: مبانی توسعه زیرساخت‌های علمی و اقتصادی کشور است و در شرایطی که دشمنان داخلی و خارجی ضربه زدن به اقتصاد ملی را اولویت خود قرار داده‌اند، باید توجه داشت که اقتصاد مقاومتی کلید خنثی‌سازی توطئه‌ها بر علیه اقتصاد ملی کشور است.

وی افزود: برای تحقق اقتصاد مقاومتی باید در اولین گام فرهنگ‌سازی لازم را در سطح جامعه انجام داد؛ زیرا عدم فرهنگ‌سازی منجر به شکل‌گیری اقدامات مقطعی و کم اثر خواهد بود.

وی تاکید کرد: مهمترین بعد اقتصاد مقاومتی ، اصلاح الگوی مصرف می‌باشد که در این عرصه رسانه‌ها می‌توانند مهمترین نقش را بر عهده داشته باشند.

رییس سازمان بسیج رسانه کشور تصریح کرد: خوشبختانه اقبال عمومی به رسانه‌های ملی و محلی در کشور بالا بوده و با توجه به سطح بالای تحصیلات عمومی در کشور رسانه‌ها در ابعاد ملی و محلی می‌توانند با بهره‌گیری از ظرفیت بالای تقاضای اطلاعات در جامعه نقش به سزایی در فرهنگ‌سازی و آموزش افکار عمومی در جامعه ایفا نمایند.

وی با اشاره به اهمیت حضور رسانه درعرصه اقتصاد مقاومتی گفت: سازمان بسیج رسانه با توجه به رسالت مبنایی خود در شکل دهی و هدایت جریان‌های رسانه‌ای در راستای تحقق اهداف و آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در شرایط فعلی کشور حمایت از اقتصاد مقاومتی وتشویق رسانه‌های خبری کشور به فعالیت در این عرصه را به عنوان اولویت راهبردی خود برگزیده است.

وی افزود: سازمان بسیج رسانه در تلاش است تا در سال جاری بزرگترین جشنواره رسانه و اقتصاد مقاومتی را با هدف شناسایی و الگوسازی از رسانه‌های فعال در عرصه اقتصاد مقاومتی برگزار نماید.

بصیری تاکید کرد: باید توجه داشت که رسالت رسانه‌های محلی در عرصه حمایت از گفتمان اقتصاد مقاومتی بدلیل تاثیرگذاری بیشتر بر مخاطبان محلی خطیرتر از رسانه‌های ملی می‌باشد و در این جشنواره شناسایی و تقدیر از این رسانه‌ها یکی از اولویت‌های سازمان بسیج رسانه است.

وی در پایان با اشاره به حمایت سازمان بسیج رسانه از فعالین رسانه ای حوزه اقتصاد مقاومتی گفت: سازمان بسیج رسانه در راستای حمایت از فعالین رسانه ای حوزه اقتصاد مقاومتی در حال آماده سازی بسته های حمایتی و تسهیلات ویژه است.

انتهای پیام

کد N951256