غروی:

به‌منظور رفع دغدغه مراجع، دروس سطح عالی حوزه پنج‌شنبه‌ها دایر است

حوزه علميه

دبیر دوم شورای عالی حوزه‌های علمیه با اشاره به دغدغه برخی مراجع درباره تعطیلات حوزه، گفت: از سال تحصیلی جدید، دروس حوزه برای سطوح دو و سه تا ظهر روزهای پنجشنبه برقرار خواهد بود.

دبیر دوم شورای عالی حوزه‌های علمیه با اشاره به دغدغه برخی مراجع درباره تعطیلات حوزه، گفت: از سال تحصیلی جدید، دروس حوزه برای سطوح دو و سه تا ظهر روزهای پنجشنبه برقرار خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، آیت‌الله سیدمحمد غروی با تبریک آغاز سال تحصیلی به مراجع تقلید، اساتید و طلاب، اظهار کرد: همواره از آغاز سال تحصیلی به عنوان بهترین اوقات برای طلاب و مدرسین یاد می‌شود.

وی افزود: با آغاز درس‌های حوزه نشاط و پویایی خاصی در مراجع عظام تقلید، طلاب و فضلا و اساتید ایجاد می‌شود.

دبیر دوم شورای عالی حوزه‌های علمیه با اشاره به این‌که «دروس در ایام تابستان با توجه به مشکلات این فصل به طور محدود تعطیل می‌شوند» گفت: البته اساتید و فضلای حوزه در ایام تابستان نیز به مطالعه دروس و پژوهش‌های خود می‌پردازند.

غروی در ادامه به شرایط خاص جهان اسلام اشاره و اظهار کرد: باید درخصوص فراگیری معارف الهی و فقه اسلامی تلاش بسیاری صورت گیرد.

وی افزود: حوزه‌های علمیه باید در راستای پاسخ به نیازهای خود و دیگران نقش بی بدیلی را در صحنه‌های مختلف دینی و اعتقادی ایفا کند.

دبیر دوم شورای عالی حوزه‌های علمیه با اشاره به دغدغه برخی مراجع تقلید و اساتید حوزه در زمینه تعطیلات حوزه، اظهار کرد: از سال تحصیلی جدید، دروس حوزه برای سطوح دو و سه تا ظهر روزهای پنجشنبه برقرار خواهد بود.

غروی افزود: این مسئله در راستای افزایش زمان کلاس‌های دروس حوزه خواهد بود تا اساتید و طلاب از فرصت بیشتری برای تدریس و مباحثه برخوردار باشند.

به گزارش ایسنا، غروی که خبرنگار خبرگزاری حوزه گفت‌وگو می‌کرد، همچنین خاطرنشان کرد: برگزاری درس خارج در روزهای پنجشنبه به اختیار بزرگان، اساتید و افاضل حوزه است، اما آنچه تصویب شده به محوریت سطوح دو و سه حوزه است.

دبیر دوم شورای عالی حوزه‌های علمیه در پایان ابراز امیدواری کرد: ان‌شاءالله بزرگان، اساتید و طلاب سال تحصیلی بسیار خوبی داشته باشند.

انتهای پیام

کد N951160