۰
سردار فضلی:

روحیه استکبارستیزی را از شهدا باید آموخت

  • ۱۵بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
شهيد محمدعلي رجايي,17 شهریور

جانشین رییس سازمان بسیج گفت: باید تلاش کنیم روحیه استکبار ستیزی و ولایتی بودن را از شهدا الگو بگیریم و به آن عمل کنیم.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سردار علی فضلی طی سخنانی در همایش خادمان افلاکی در باقرشهر، با گرامی‌داشت یاد و خاطر شهدای 17 شهریور سال 57، اظهار کرد: هیچ کجای گیتی از صدر اسلام تا کنون، اجتماعی به این عظمت یافت نمی‌شود. 17 شهریور یادآور حماسه بزرگ مردم ایران است و بستر پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی از هفدهم شهریور رقم خورد.

وی با بیان این‌که انقلاب اسلامی با خون‌های مقدس شهدایی که برای برپایی دین خدا و برافراشتن پرچم رسول الله (ص) بر زمین ریخت، به ثمر رسید، به تشریح وقایع روز 17 شهریور سال 57 پرداخت و گفت: جمعیت زیادی از سراسر تهران به خیابان‌ها ریختند به گونه‌ای که پیاده‌روها و خیابان‌ها مملو از تظاهر‌کنندگان بود و تردد خودروها به سختی صورت می‌گرفت و اوج مجد و عظمت و شکوه مقتدرانه مردم در خیابان‌ها عرصه را بر رژیم ستم‌شاهی تنگ کرده و آن‌ها قادر به جلوگیری تجمعات مردمی نبودند.

فضلی افزود: خون‌های مقدس شهدای مظلوم در میدان شهدا پنج ماه و پنج روز قبل از وقوع انقلاب اسلامی ضامن پیروزی بود و انقلاب شکوهمند اسلامی ثمره خون پاک این شهیدان است.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین اظهار کرد: دشمن برای تغییر مسیر انقلاب در این مدت هجمه‌ها و توطئه‌های زیادی را طراحی و اجرا کرده است. ما از جنگ‌های شهری گرفته تا غائله‌های مختلف کردستان، گنبد، مازنداران و ترورهای کور و جنگ تحمیلی، حوادث بی‌شماری را پشت سر گذاشته‌ایم تا به این‌جا رسیده‌ایم. در طول تمام این سال‌ها اقشار و اقوام مختلف مردم به میدان آمدند و تجاوزات و خیانت‌های آحاد مختلف دشمن از منافقین گرفته تا بنی‌صدر خائن و دشمنی‌های آمریکا و غرب را یکی پس از دیگری خنثی و پایه‌های انقلاب اسلامی را مستحکم کردند.

وی با تاکید بر ضرورت عمل کردن به وصایای شهدا، یادآور شد: اگر به وصایای شهدا عمل کنیم، در اصل به احادیث، روایات و فرموده‌های قرآن عمل کرده‌ایم چون آن‌ها از قرآن الگو گرفته بودند. باید تلاش کنیم روحیه استکبار ستیزی و ولایتی بودن را از شهدا الگو بگیریم و به آن عمل کنیم.

فضلی در پایان با گرامیداشت یاد و خاطر شهدای دولت به‌ ویژه شهیدان رجایی و باهنر، اظهار کرد: اگر می‌خواهیم کارمند موفقی باشیم باید در حوزه کارمندی، انقلابی صورت بگیرد و تکریم مردم در راس امور قرار بگیرد چرا که خادم مردم باید مردم را تکریم کند.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.