ادعای نتانیاهو: ایران با بمب اتمی میلیون‌ها نفر را تهدید خواهد کرد

واحد مرکزی خبر نوشت: بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل در دیدار با دونالد توسک رئیس شورای اروپا اعلام کرد ایران برای آن که بتواند میلیون ها نفر را تهدید کند در تلاش برای توسعه بمب های اتمی است .


دفتر نخست وزیری اسرائیل به نقل از نتانیاهو اعلام کرد ما بر این باوریم که ایران و داعش (گروه تکفیری صهیونیستی) می خواهند در خاورمیانه (غرب آسیا) امپراطوری های خاص خود را ایجاد کنند. آنها برای رسیدن به اهداف خود نخست ما، دیگر مسلمانان و مسیحیان و سپس شما را هدف قرار خواهند داد. نتانیاهو همچنین گفت ایران در حال ساخت موشک های بالستیک قاره پیما برای هدف قرار دادن اروپا و نه ماست . ما در همین قاره قرار داریم. موشک های آنها تقریبا به ما می رسد. آنها در تلاش برای ساخت موشک های بین قاره ای برای هدف قرار دادن اروپا و آمریکا هستند و ما بر این باوریم این یک مشکل مشترک است.
ما با چالش وحشی گری قرون وسطایی رو به رو هستیم که از دو منبع نشأت می گیرد یکی اسلام شبه نظامی یا همان شبه نظامیان سنی به رهبری داعش و دیگر شبه نظامیان شیعه به رهبری ایران.

داعش از شمشیر برای سر بریدن افراد استفاده می کند و ایران با بمب اتمی تلاش می کند میلیون ها نفر را تهدید کند.

به سبب کشتارهای اسلام شبه نظامی در خاورمیانه و در آفریقا، اروپا در حال مواجه شدن با موج های این اقدامات است، موج مردمی که از بدترین جنایت هایی که بشریت از زمان هالوکاست شاهد آن بوده در حال فرار هستند و ما بر این باوریم که می توانیم با کمک یکدیگر اقداماتی در این باره انجام دهیم. من با متئو رنتسی نخست وزیر ایتالیا درباره احتمال همکاری در منطقه زیر صحرا گفتگو کردم همچنین با مقامات دیگر کشورهای اروپایی برای مقابله با ریشه این مشکل، تقویت دولت های آفریقایی در زمینه کشاورزی، اقتصادی و مخابرات، امنیت و انرژی و جلوگیری از سقوط این جوامع گفتگو کردم.

از این رو، فکر می کنم چالش های مشترک بسیاری پیش روی ما قرار دارند اما تعجب آور است که برخی در اروپا همچنان وسواس های ضد اسرائیلی دارند و صدها هزار نفر در خاورمیانه در حال کشته شدن هستند، میلیونها نفر آواره شده اند اما برخی در اروپا بر این باورند که تنها کاری که باید انجام دهند این است که تنها دموکراسی حقیقی در خاورمیانه یعنی اسرائیل را تحت فشار قرار دهند و بایکوت کنند. اسرائیل تنها حافظ آزادی و تنها دولتی در خاورمیانه است که حقوق بشر را رعایت می کند، جایی که در آن آزادی رسانه ها وجود دارد و ارزش هایی که با اروپا مشترک هستیم اساس مسیر ما را تشکیل می دهد.

ما حافظان تمدن در قلب خاورمیانه علیه این بربری گرایی جدید هستیم و می خواهم با شما همانند دیگر مقامات اروپایی در این باره صحبت کنم که چگونه اسرائیل و اروپا می توانند برای تضمین پیشرفت مدرنتیه برای همه مردم خاورمیانه ، برای صلح با همه همسایگانمان همکاری کنند و ببینیم آیا می توانیم اروپا را در مسیری سازنده تر به جای تحت فشار قرار دادن اسرائیل به صورت یکجانبه درباره توافقی که موجودیت ما را در معرض خطر قرار می دهد، هدایت کنیم یا خیر.

52261

کد N951035