مراسم ختم چهلمین روز درگذشت آیت‌الله عراقچی برگزار شد

سیاسی

مراسم چهلمین روز درگذشت آیت‌الله علی عراقچی همدانی از اساتید حوزه و از شاگردان امام راحل، سه‌شنبه شب در مسجد اعظم قم برگزار شد.

مراسم چهلمین روز درگذشت آیت‌الله علی عراقچی همدانی از اساتید حوزه و از شاگردان امام راحل، سه‌شنبه شب در مسجد اعظم قم برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، در این مراسم که پس از نماز مغرب و عشا در مسجد اعظم قم برگزار شد، آیت‌الله شبیری زنجانی و آیات حسینی بوشهری، مقتدایی، خاتمی، امینی، فقیه یزدی، فقیهی و نمایندگان بیوت مراجع عظام تقلید و اساتید و طلاب حوزه حضور داشتند.

در این مراسم، حجت‌الاسلام والمسلمین میرباقری با اشاره به مقام علم و اهمیت علمیت و آموزش دادن علم به دیگران گفت: کسی که برای خدا علم می‌آموزد و به دیگران نیز آموزش می‌دهد پاداشی بالاتر از جهادگران در راه خدا دارد و مرحوم عراقچی نیز عمر خود را صرف تهذیب و رشد علوم اهل بیت(ع) کرد.

آیت‌الله عراقچی همدانی از اساتید اخلاق حوزه علمیه قم و از شاگردان امام خمینی(ره)، آیت‌الله سیدمحمدرضا گلپایگانی، آیت‌الله بروجردی و علامه طباطبایی بود که صبح روز دوم مردادماه دار فانی را وداع گفت.

این استاد اخلاق علاوه بر تدریس در سطوح عالی حوزه، معلم شاخص اخلاق حوزه و دارای تألیفاتی در مباحث کلامی، اخلاقی و اعتقادی بود، ضمن اینکه در دوران دفاع مقدس در کنار رزمندگان در جبهه‌های نبرد حضور داشت.

انتهای پیام

کد N950975