یک استاد حوزه:

ظرفیت‎های سیاسی و اجتماعی اربعین توسعه یابد

حوزه علميه,امام حسين ع ,اربعين حسيني,پياده‌روي اربعين

یک محقق و مدرس حوزه علمیه با انتقاد از عدم ظرفیت‎شناسی اربعین، گفت: باید این ظرفیت‎ها حفظ شود و به هر شکلی که هست، این فرهنگ توسعه یابد.

یک محقق و مدرس حوزه علمیه با انتقاد از عدم ظرفیت‎شناسی اربعین، گفت: باید این ظرفیت‎ها حفظ شود و به هر شکلی که هست، این فرهنگ توسعه یابد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، حجت‌الاسلام والمسلمین زهیر نقوی در نشست «نظام اربعین در حرکت به سوی جامعه آرمانی» گفت: انبیای الهی گاهی شرایط را برای خود فراهم می‌کردند و گاهی نیز منتظر می‌شدند از شرایط موجود بهترین استفاده را ببرند.

وی ادامه داد: این فرصت‌ها همیشه مهیا نبود و انبیا سعی می‌کردند که این شرایط را به شکلی فراهم کنند که از آنها برای رسیدن به منافع دینی استفاده کنند.

این مبلغ بین‌المللی، تصریح کرد: اربعین و این سیل عظیم از مردم نشان می‌دهد که اربعین یک حرکت ساده نیست و این دین و این مکتب صاحب دارد و صاحب آن اراده کرده است که این جریان بوجود بیاید.

وی با اشاره به تلاش دشمنان پس از وقایع 11 سپتامبر، گفت: پس از این حادثه بود که دشمنان سعی کردند که موج خروشان اسلام‌گرایی را در غرب متوقف کنند؛ رسانه‎‏ها تلاش کردند این انسجام را از بین ببرند ولی خوشبختانه این اشتباه را کردند که باعث شدند که مرز بین حق و باطل مشخص شد.

نقوی بیان کرد: اربعین نیز از همان مسایلی بود که به نظر من مدیریت امام زمان(عج) در آن حاکم است؛ این عراق همان عراقی است که چند سال پیش از ترس صدام کسی جرأت «یا حسین(ع) گفتن» نداشت.

وی گفت: شیعیان در روز اربعین کاری کردند که امروز همه مردم جهان اربعین را می‎شناسند و حتی امروز در فرودگا‏ه‏‌های آمریکا نیز می‌دانند که در روزهای منتهی به اربعین شیعیان به کجا می‌روند و اربعین چه روزی است.

انتهای پیام

کد N950941