اعلام حمایت چهل‌ودومین سناتور از برجام

چهل‌ودومین سناتور دموکرات آمریکا نیز حمایت خود را از توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، ماریا کانتول سناتور دموکرات روز سه‌شنبه اعلام کرد از توافق هسته‌ای با ایران حمایت خواهد کرد.

این سناتور ایالت واشنگتن به خبرگزاری رویترز گفت: من قصد دارم از این توافق حمایت کنم و بزودی بیانیه‌ای در این باره منتشر خواهم کرد.

پیشتر در روز سه‌شنبه سه سناتور دموکرات دیگر؛ ریچارد بلومنتال، گری پیترز و ران وایدن هم اعلام کردند که از این توافق حمایت می‌کنند.

براساس قانون نظارت کنگره بر توافق هسته‌ای، قانون‌گذاران آمریکا از زمان حصول این توافق در 14 ژوئیه 60 روز فرصت داشتند تا آن را مورد بررسی قرار دهند و در نهایت رأی خود را درباره برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) اعلام کنند.

رئیس‌جمهور آمریکا پیش از این تهدید کرده بود اگر قطعنامه مخالفت با توافق هسته‌ای در کنگره تصویب شود آن را وتو خواهد کرد در این صورت قانون‌گذاران برای لغو وتوی رئیس جمهور به دو سوم آرا نیاز خواهند داشت. اکنون با توجه به حمایت قاطع دموکرات‌های سنا از این توافق اوباما دیگر نیازی به استفاده از وتو نخواهد داشت. این در حالی‌ است که تاکنون هیچ جمهوری‌خواهی در مجلس سنا از توافق پشتیبانی نکرده است.

انتهای پیام

کد N950780