نشست شورای ملی فلسطین 3 ماه به تعویق افتاد

سیاسی

دبیر شورای ملی فلسطین رسما از تعویق زمان برگزاری نشست این شورا خبر داد و بر همین اساس برگزاری این نشست به 3 ماه دیگر موکول شد. بیشتر گروه‌های فلسطینی از جمله حماس خواستار تعویق زمان برگزاری نشست شورای ملی شده بودند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمد صبیح، دبیر شورای ملی فلسطین در اظهاراتی تصریح کرد که بنابر خواسته تشکیلات خودگردان و برخی گروه های فلسطینی، مشورت هایی با برخی احزاب و گروه ها و صاحب نظران به ویژه پس حوادث و رخدادهای مهم و خطرناک منطقه که ممکن است به مساله فلسطین ضربه بزنند، انجام شد و در همین راستا درخواستی به سلیم زعنون رئیس شورای ملی به منظور برگزاری نشست این شورا تحویل داده شد.

صبیح گفت: شورای ملی فلسطین از 3 بخش تشکیل شده است که بخش اول آن مربوط به گروه های سیاسی فلسطینی، بخش دوم مربوط به سازمان های مردمی فلسطینی همچون اتحادیه های دانشجویان، زنان، کارگری، ماهیگیران و ... است و بخش سوم هم مربوط به شخصیت های مستقل فلسطینی است.

وی اظهار داشت: جنبش های حماس و جهاد اسلامی تا به این لحظه به عضویت شورای ملی فلسطین در نیامده اند اما اقداماتی در این زمینه انجام شده است و زمینه برای عضویت این دو گروه بارز فلسطینی در این شورا فراهم است تا وحدت فلسطینیان محقق شود و تمامی فلسطینیان از مرجعیت، رهبری و شورای ملی واحدی برخوردار باشند.

محمد صیبح خاطر نشان کرد که پس از مشورت های انجام شده در نهایت تصمیم گرفته شد که نشست شورای ملی به تعویق بیفتد تا در نهایت حداکثر گروه های فلسطینی بتوانند در این نشست حضور داشته باشند و در همین راستا سلیم زعنون، رئیس این شورا هم در جریان امر قرار گرفته است.

صبیح تاکید کرد که زعنون نیز تصمیم به تعویق زمان برگزاری نشست شورای ملی گرفته است و بر همین اساس این نشست به 3 ماه دیگر موکول شد تا در این مدت رایزنی ها و مشورت هایی با تمامی گروه های فلسطینی و برخی کشورهای عربی انجام گیرد و در نهایت شورای ملی تازه ای تشکیل شده و اعضای آن کامل شود.

وی تصریح کرد که به اعتقاد من روح تازه ای باید در کالبد شورای ملی دمیده شود تا بتواند مسیر خود را به نحو احسن ادامه دهد و در پرتو اوضاع کنونی منطقه ای و بین المللی، باید تلاش گسترده ای برای پیشبرد فعالیت های شورای ملی انجام گیرد و همه در این زمینه با یکدیگر همدلی و همکاری داشته باشند.

صبیح در پایان خاطر نشان کرد که تمامی ملت های منطقه از اشغالگری و استعمار رهایی یافتند و ملت فلسطین تنها ملتی است که هنوز تحت اشغال قرار دارد و آخرین مستعمره در جهان به شمار می رود.

انتهای پیام

کد N950774