۰
جوکار در گفتگو با مهر:

نباید گزارش دهی چهره های مختلف در کمیسیون برجام تخطئه شود

  • ۱۴بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اینکه افراد در جایگاه های مختلف و با مسئولیت های گوناگون در کمیسیون برجام حضور یافته و اظهارنظر کنند مبنای کارشناسی داشته و نباید آن را تخطئه کرد.

محمدصالح جوکار، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره ضرورت بررسی برجام با نگاه حقوقی، کارشناسی و فنی گفت: متن برجام با منافع ملت و کشور سروکار دارد و باید به طور دقیق و بدون اعمال نظر سیاسی مورد بررسی نمایندگان قرار گیرد.

وی با بیان اینکه انحراف از دید کارشناسی به هیچ وجه جایز نیست افزود: اعضای کمیسیون برجام با رای نمایندگان مجلس انتخاب شدند تا پس از بررسی متن برجام در حوزه های حقوقی و فنی، گزارش جامع و در چارچوب کارشناسی به صحن علنی مجلس ارائه دهند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه برخی جریانات در کشور تلاش در تضعیف کمیسیون ویژه برجام داشته و یا عنوان می کنند که مجلس نباید به مسئله برجام ورود پیدا کند خاطرنشان کرد: نباید به طور شتاب زده و زودهنگام بنای قضاوت از عملکرد کمیسیون برجام گذاشته شود.

جوکار گفت: کسانی که به دنبال تخطئه کردن این کمیسیون هستند باید بدانند که اعضای آن با رای وکلای ملت انتخاب شده و مشغول بررسی متن برجام هستند.

وی با اشاره به اینکه نقد منصفانه مجاز است افزود: تضعیف جایگاه مجلس و کمیسیونی که برمبنای قانون اساسی تشکیل شده است اقدام پسندیده ای نیست.

نماینده مردم یزد خاطرنشان کرد: اینکه افراد در جایگاه های مختلف و با مسئولیت های گوناگون در کمیسیون برجام حضور یافته و بسته به مسئولیت و حیطه اختیارات خود درباره برجام اظهارنظر کرده و استدلال بیان کنند مبنای کارشناسی است و نباید آن را تخطئه کرده و به آن انگ سیاسی زده شود.

وی گفت: براساس قانون اساسی و طبق فرمایش رهبر انقلاب مبنی براینکه نباید مجلس در بررسی برجام کنار گذاشته شود؛ بررسی برجام در مجلس در یک بستر قانونی است.

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.