عارف: نباید بین یاران انقلاب فاصله بیافتد

سیاسی

رئیس بنیاد امید ایرانیان با اشاره به ایده ائتلاف با جریان رقیب با حفظ هویت اصلاح طلبی،گفت: افرادی از جریان رقیب که خود در پی ائتلاف با اصلاح طلبان بودند و این ایده را در محافل خصوصی مطرح می کردند اکنون در مقابل مطرح شدن آن در فضای رسانه‌ای موضع گیری می‌کنند و به تکذیب آن می پردازند که این روش‌ها نشانه کم لطفی شان است.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، دکتر محمدرضا عارف در دیدارهای جداگانه با جمعی از نخبگان حوزه علوم انسانی و همچنین مدیران دولت اصلاحات در استان ایلام و نمایندگان ادوار این استان با گرامیداشت واقعه 17 شهریور از این روز به عنوان نقطه عطفی در تاریخ مبارزات ملت ایران یاد کرد و گفت: واقعه 17 شهریور روند پیروزی انقلاب اسلامی ایران را تسریع کرد و کسانیکه تا آن زمان اعتقاد جدی به مبارزه علیه رژیم شاه نداشتند بعد از واقعه 17 شهریور همراه انقلاب شدند.

وی با یادآوری نقش علما، نخبگان و رهبری امام خمینی در پیروزی انقلاب اسلامی ایران گفت: اگر همراهی و همدلی همه اقشار ملت و رهبری منحصر به فرد امام خمینی(ره) نبود روند پیروزی انقلاب به تاخیر می‌افتاد. در طول سال‌های بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نیز همدلی و وحدت میان مردم و مسئولان بود که توانست نظام اسلامی را در برابر دسیسه‌های مختلف دشمنان انقلاب و کشورهای متخاصم حفظ کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: در دهه چهارم انقلاب وظیفه همه نخبگان و مسئولان است که با وحدت رویه از دستاوردهای نظام حفاظت کنند و باید مراقبت کرد بین یاران انقلاب فاصله‌ای نیافتد و اگر کدورت و سوء تفاهم‌هایی هم وجود دارد با مصلحت اندیشی حل و فصل شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش با تجلیل از نقش جوانان در ادوار مختلف بعد از انقلاب اسلامی، خاطرنشان کرد: در طول سال‌های متمادی که با گروه های مختلف نسل جوان ملاقات داشتم آنها را علی‌رغم انتقادهایی که به رفتار برخی مسئولان داشتند، معتقد و متعهد به نظام می‌دیدم حتی جوانانی که به آنها به خاطر برخی بی‌تدبیری‌ها ظلم‌هایی شده بود نیز همچنان خود را وفادار به انقلاب می‌دانستند و مسئولان باید قدر جوانان کشورمان را بدانند و در ایجاد بسترهای مناسب برای نقش آفرینی‌های آنان تلاش کنند.

عارف با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: اصلاح طلبان به قصد پیروزی در انتخابات شرکت می‌کنند و در این مسیر هم از گروه‌هایی که با عنوان هوادار دولت محسوب می‌شوند انتظار است خود را در اردوگاه اصلاح طلبی تعریف کنند تا روند پیروزی در انتخابات با چالشهای درون گروهی مواجه نشود.

رئیس بنیاد امید ایران با قدردانی از لطف و عنایت گروه‌های مختلف به وی، خاطرنشان کرد: باید توجه داشت رفتاری که در انتخابات ریاست جمهوری سال 92 صورت گرفت به فرد خاصی معطوف نشود و آن را باید نشانه ظرفیت تفکر اصلاح طلبی دانست.

وی با اشاره به ایده ائتلاف با جریان رقیب با حفظ هویت اصلاح طلبی،گفت: افرادی از جریان رقیب که خود در پی ائتلاف با اصلاح طلبان بودند و این ایده را در محافل خصوصی مطرح می کردند اکنون در مقابل مطرح شدن آن در فضای رسانه‌ای موضع گیری می کنند و به تکذیب آن می‌پردازند که این روش‌ها نشانه کم لطفی شان است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به دغدغه حاضرین در جلسه درباره نحوه برخورد نهادهای نظارتی با اصلاح طلبان در انتخابات مجلس،گفت: مهارت اصلاح طلبان این است که با ساز و کار موجود به پیروزی دست پیدا کنند همانگونه که با محدودیت‌های سال 92 در انتخابات ریاست جمهوری پیروز شدیم.

عارف در پایان تاکید کرد: اگر در مجلس آینده اکثریت را بدست آوردیم ظرفیت عظیم اصلاح طلبی و آستانه تحمل‌مان را نشان خواهیم داد که به هیچ وجه به دنبال حذف رقیب نخواهیم بود و با رفاقت و صمیمیت و همدلی و مشارکت جدی وظایف خود را انجام خواهیم داد.

انتهای پیام

کد N950512