جبوری: کندی اصلاحات باعث سلب اختیار داده شده به دولت عراق می‌شود

رئیس پارلمان عراق نسبت به امکان پس گرفتن اختیار داده شده توسط پارلمان به دولت عراق در پرونده اصلاحات هشدار داد و گفت: کندی اصلاحات احتمالا باعث می‌شود پارلمان اختیاری که به دولت حیدر العبادی در پرونده اصلاحات داده است، پس بگیرد،‌ چرا که مردم تغییر مثبتی را در روند اصلاحات احساس نکرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، سلیم جبوری، رئیس پارلمان عراق در کنفرانسی خبری گفت: کسانی هستند که نمی‌خواهند پارلمان به مامورت خود در قانون گذاری و اصلاحاتی که دولت طرح کرده است، عمل کند، هر گونه تلاش برای کارشکنی در فعالیت پارلمان و نقش آن در راستای تحقق مصلحت سیاسی عراق نیست.

وی افزود: سفر من به دوحه با دعوتی رسمی و پس از رایزنی و هماهنگی قبلی با سران سه قوه و رهبران سیاسی جهت حمایت از روند سیاسی در عراق و تحقق منافع ملی بر اساس قانون اساسی و حفظ حاکمیت عراق صورت گرفت.

وی افزود: مسئولان قطری در جریان مذاکراتشان تاکید کردند که دوحه با هیچ طرف عراقی که به قانون اساسی و روند سیاسی احترام نمی‌گذارد،‌ مذاکره نخواهند کرد. من در جریان سفرم با هیچ شخصیت مخالف عراقی دیدار نکردم و هیچ رابطه‌ای میان کنفرانس مخالفان عراقی و سفر من به قطر وجود ندارد.

جبوری افزود: از ماموریت‌های پارلمان این است که تمام اقدامات لازم را برای تحقق منافع ملی فراگیر انجام دهد و دوحه وعده حمایت از آشتی را داد و کنفرانس مبارزه با تروریسم در عراق برگزار خواهد شد و قطر در آن حضور خواهد داشت و نخست وزیر قطر به زودی به بغداد می‌آید. سفارت قطر در دیدارها با مسئولان قطری در دوحه حاضر بود.

انتهای پیام

کد N950487