احتمال استعفای نخست‌وزیر مصر پس از فاش شدن فساد در کابینه

سیاسی

یک منبع آگاه مصری فاش کرد که در پی برملا شدن فساد گسترده در وزارت کشاورزی، نخست وزیر این کشور به زودی استعفا می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از الیوم السابع، این منبع آگاه در کابینه مصر اعلام کرد، پس از فاش شدن فساد بزرگ مالی و رشوه در وزارت کشاورزی و برملا شدن نقش 9 تن از وزرای فعلی احتمالا ابراهیم محلب، نخست وزیر طی چند روز آتی استعفا می‌کند.

منبع مذکو اعلام کرد که محلب تمایل خود به استعفا را به با عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهوری مصر در میان گذاشته است. به ویژه اینکه با برملا شدن پرونده فساد مالی و دست داشتن تعداد زیادی از وزرا در این پرونده ادامه کار برای کابینه فعلی سخت شده و او نیز می‌خواهد به عنوان رئیس دولت آبروی خود را حفظ کند.

گرچه این پرونده برملا شده اما هنوز تحقیقات ادامه دارد و او در این پرونده مستقیما مسئول نیست اما مسئولیت سیاسی وی موجب شده محلب تقاضای استعفا کند.

در همین حال یک منبع امنیتی بلند پایه مصر اعلام کرد که به دنبال برملا شدن پرونده فساد در وزارت کشاورزی و فروش اراضی دولتی، 38 تن از جمله چند تن از مسئولان این کشور ممنوع السفر شده‌اند.

در میان این 38 نفر اسامی چهره‌های سیاسی، دیپلمات‌ها، افسران سابق پلیس، مسئولان دولتی، مسئولان رسانه‌ها و روزنامه نگاران به چشم می‌خورد.

انتهای پیام

کد N950302