آغاز عملیات نظامی ارتش مصر در ۳ منطقه سیناء

سیاسی

ارتش مصر برای ریشه کن کردن تروریست ها، عملیات نظامی گسترده ای را در ۳ منطقه در شمال سیناء آغاز کرده است که به دنبال آن ۲۹ تروریست به هلاکت رسیدند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فلسطین الیوم، ارتش مصر اعلام کرد: عملیات نظامی جدیدی را در سه منطقه صحرای سیناء (شمال شرق) آغاز کرده است و در این عملیات ۲۹ تروریست را در اولین تحرکات نظامی خود به هلاکت رسانده است.

فرماندهی کل ارتش مصر در بیانیه ای اعلام کرد: نیروهای مسلح مصر به همراه اعضای پلیس شهری عملیات گسترده ای را با عنوان «حق الشهید» به منظور از بین بردن تروریستها در مناطق رفح، الشیخ زوید و عریش واقع در شمال سیناء شروع کرده اند.

در ادامه بیانیه آمده است: در این عملیات علاوه بر هلاکت ۲۹ تروریست، ارتش توانست شماری از ماشین آلات و تجهیزات تروریست ها و مناطقی را که این افراد در آن تمرکز کرده بودند منهدم کند.

از سوی دیگر، به دنبال انفجار یک بمب در یکی از خودروهای نیروهای مسلح، یک افسر و یک سرباز کشته شد و چهار نفر دیگر زخمی شدند.

گفتنی است طی ماه های اخیر، شماری از گروه های تروریستی که بارزترین آنها «انصار بیت المقدس» هستند در شمال مصر فعالیت دارند. گروه انصار بیت المقدس در ماه نوامبر ۲۰۱۴ با گروه داعش بیعت کرد و نامش را به «ولایت سیناء» تغییر داد.