در دیدار ولایتی با هیأت سوئیسی انجام شد

تاکید بر احیای دریاچه ارومیه با همکاری تهران و زوریخ

علي‌اكبر ولايتي,ایران و سوییس

طرح احیای دریاچه ارومیه یکی از مباحث اصلی مطرح شده در دیدار هیئت علمی و تحقیقاتی سوئیسی با رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک کشورمان بود.

به گزارش خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در دیدار هیئت سوئیسی با علی‌اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام که صبح امروز در محل این مرکز صورت گرفت به بررسی جوانب مختلف بحث احیای دریاچه ارومیه پرداخته شد.

در این دیدار که به منظور ارائه یک راه حل جامع و اساسی در زمینه جلوگیری از وخیم‌تر شدن اوضاع دریاچه ارومیه صورت گرفت، دو طرف به این نتیجه رسیدند که دستاوردهای کنفرانس بین‌المللی احیای دریاچه ارومیه - که با همکاری استانداری استان آذربایجان غربی، ستاد احیای دریاچه ارومیه، دفتر مطالعات سیاسی و بین‌المللی وزارت امور خارجه و با همکاری دانشگاه پلی تکنیک زوریخ به مدت دو روز در دانشگاه ارومیه برگزار شده بود- را استفاده کرده و آنها را به بررسی علمی بگذارند.

به گزارش ایسنا، قرار است هیئت سوئیسی ملاقاتی نیز با رئیس سازمان حفاظت محیط زیست داشته باشند تا در نشست‌هایی با مسئولان این سازمان نیز به بررسی راه حل مناسبی برای جلوگیری از خشک شدن دریاچه ارومیه دست یابند.

انتهای پیام

کد N949829