سازمان ملل: جنایت خانواده "دوابشه" مصداق عواقب مخرب افراطی‌گری است

فلسطين

در پی اعلام خبر شهادت مادر طفل شیرخوار فلسطینی در اثر شدن جراحات وارده، هماهنگ کننده سازمان ملل در روند صلح خاورمیانه، فاجعه خانواده "دوابشه" را نمونه‌ای وحشتناک از ماهیت مخرب افراطی‌گری و تندروی دانست و از کوتاهی رژیم صهیونیستی در شناسایی و محاکمه عاملان این جنایت انتقاد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نیکولای ملادینف، هماهنگ کننده سازمان ملل در روند صلح خاورمیانه با صدور بیانیه‌ای در واکنش به شهادت "ریهام دوابشه"، مادر "علی دوابشه"، نوزاد شیرخواره فلسطینی که در حادثه حمله شهرک نشینان صهیونیست به منزل این خانواده در روستای "دوما" در جنوب نابلس در آتش سوزانده شد،گفت: جان باختن ریهام دوابشه در آستانه بیست و هفتمین سالگرد تولدش بسیار ناراحت کننده است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، ملادینف ادامه داد: ریهام دوابشه، سومین قربانی حادثه تروریستی است که در تاریخ 31 ژوئیه در روستای دوما روی داد و علاوه بر شهادت نوزاد شیرخواره، باعث شهادت پدر این خانواده و زخمی شدن یک فرزند دیگر آنها شده است و ما برای خانواده دوابشه و به ویژه "احمد دوابشه" فرزند دیگر این خانواده که در در اثر جنایت مذکور "یتیم" شد، دعا می‌کنیم.

ملادینف بار دیگر خواستار تحقق عدالت شد و گفت: با وجود محکومیت گسترده حادثه مذکور از سوی مقامات اسرائیلی و فلسطینی، من نسبت به عدم تحقق پیشرفت در زمینه شناسایی هویت و محاکمه عاملان جنایت مذکور نگران هستم.

وی افزود:فاجعه خانواده دوابشه نمونه‌ای وحشتناک از ماهیت ویرانگر افراطی‌گری است و این وظیفه مقامات سیاسی و مذهبی و جامعه پیرامونی است که علیه عاملان این جنایت موضع گیری کرده و اقدامی قاطع اتخاذ کنند.

هماهنگ‌کننده ویژه سازمان ملل در روند صلح خاورمیانه در پایان تاکید کرد که این سازمان قصد دارد با همکاری تمامی طرف‌ها شرایط از سر گیری مذاکرات جدی سازش برای دستیابی به راه حل نهایی منازعه فلسطین و تحقق صلح پایدار را فراهم کند.

ریهام دوابشه، مادر نوزاد 18 ماهه سوزانده شده در جنایت بیش از یک ماه پیش شهرک نشینان صهیونیست در جنوب نابلس، بامداد روز دوشنبه در اثر شدت جراحات ناشی از سوختگی جان خود را از دست داد و به همسر و فرزند شهیدش پیوست.

انتهای پیام

کد N949728