نوبخت:دو سال آینده با یک رخداد اقتصادی، سیاسی و اجتماعی برای دولت همراه است

دولت یازدهم,سخنگوی دولت

سخنگوی دولت در نشست خبری امروز خود گفت: دو سال آینده برای دولت با یک رخداد اقتصادی سیاسی اجتماعی همراه است و آن نیز فراهم شدن لغو تحریم‌های غیر عادلانه و غیر انسانی است.

به گزارش خبرآنلاین نوبخت در سخنان خود پیش از طرح سوالات خبرنگاران اظهار داشت: خوشبختانه در شرایط بعد از تحریم که باید با برنامه ریزی مناسبی از آن استفاده کنیم، یک همزمانی با برنامه‌های ششم توسعه که دولت باید آن را از ابتدای سال 95 اجرا کند، ایجاد شده است.

وی افزود: دولت برنامه ششم را در فضایی خوشبینانه تهیه می‌کند اما با این وجود دو برنامه دیگر را که برای شرایط بد بینانه و شرایط فعلی پیش بینی کرده بود در دسترس دارد و متناسب با شرایط نیز از آنها بهره خواهد برد.

اهم اظهارات وی در ادامه می آید:

پس از لغو تحریم‌ها می‌توانیم از فضای مناسب جهت بهبود کسب و کار برخوردار شویم که در این شرایط هم شرکت‌های خارجی و هم منابعی که در بخش دولتی وجود دارد برای سرمایه گذاری‌های اقتصادی مشارکت خواهند داشت.

تعدد و تکرر مقامات خارجی به ایران بیانگر این است که فرصتی برای ما فراهم خواهد شد که باید از آن به نحو مناسبی استفاده کنیم. گرچه ممکن است این سفرها با تعقیب منافع ملی کشورهایی دنبال شود که در ایران حضور پیدا می‌کنند اما در نهایت این ما هستیم که نوع و میزان همکاری‌ها را تعیین می‌کنیم.

 دولت به استفاده از سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی در کشور به جای استفاده از فاینانس‌های بین‌المللی تمایل دارد و در حال حاضر دولت طرف‌های خارجی را به سه دسته‌ کشورهایی که رقابت‌پذیری در اقتصاد آنها مبتنی بر عوامل تولید است ، کشورهایی که رقابت‌پذیری‌شان در اقتصاد مبتنی بر بهره‌بری است و کشورهای رقابت‌پذیری‌شان در اقتصاد مبتنی بر نوآوری است تقسیم می‌کند.

ادامه دارد...

29214

کد N949681