قلیچداراوغلو: شرم بر رئیس جمهوری که هنوز به دنبال 400 نماینده است

سیاسی

رهبر حزب مردم جمهوری خواه ترکیه، رئیس جمهوری این کشور را به پیگیری خواسته‌های سیاسی‌اش با وجود کشته شدن مردم توسط پ.ک.ک متهم کرد.

رهبر حزب مردم جمهوری خواه ترکیه، رئیس جمهوری این کشور را به پیگیری خواسته‌های سیاسی‌اش با وجود کشته شدن مردم توسط پ.ک.ک متهم کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه حریت، کمال قلیچداراوغلو، رئیس حزب مردم جمهوری خواه ضمن محکومیت آخرین حملات مرگبار نیروهای حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک)، به طور مستقیم انگشت اتهام خود را به سمت رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه چرخاند و گفت که با وجود کشته شدن مردم وی تنها بر محقق ساختن مطامع سیاسی‌اش متمرکز است.

وی ادامه داد: حملات "داغلیجا" قلبمان را عمیقا آزرده خاطر کرد، لعنت بر کسانی که باعث می‌شوند که ما دچار چنین غمی شویم و کسانی که از خون و اشک تغذیه می‌کنند.

این اظهارات رهبر حزب جمهوری خواه در حالی بیان شد که چند روز قبل در ناحیه داغلیجا در استان‌ هاکاری، نزدیک مرز عراق، پ.ک.ک به نیروهای دولتی حمله کرد که می‌توان این حملات را خون‌بارترین حمله پس از شکسته شدن آتش بس در ژوئیه نامید.

وی ادامه داد: شرم بر رئیس جمهوری که حتی در این شرایط که قلبهای ما با اخبار شهدا هر روز می‌سوزد، به دنبال 400 نماینده است. چه 400 نماینده‌ای در حالیکه کشور را به برکه‌ای از خون تبدیل کرده و مادران بدون فرزندانشان و کودکان را بدون پدرشان گذاشته است.

در دوران انتخابات پارلمانی، اردوغان گروه‌های عمومی بزرگی برگزار کرد که "400 نماینده" نام داشت که در این گردهمایی‌ها اردوغان قویا همه احزاب مخالف خود و وعده‌های انتخاباتی آنها را محکوم می‌کرد.

زمانی که اخبار مرتبط با داغلیجا منتشر می‌شد، اردوغان می‌گفت که وضعیت بسیار متفاوت است اگر حزب عدالت و توسعه بتواند 400 نماینده در پارلمان به دست آورد در این صورت می‌تواند قانون اساسی را تغییر دهد.

انتهای پیام

کد N949678