داوود اوغلو: پ‌ک‌ک را به هر قیمتی نابود می‌کنیم

سیاسی

نخست‌وزیر ترکیه پس از مرگ 16 سرباز در حمله نیروهای حزب کارگران کردستان سوگند خورد، شبه‌نظامیان این گروه را در مقرشان در کوهستان نابود می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه حریت، احمد داوود اوغلو، نخست‌وزیر ترکیه در این باره گفت: این تروریست‌ها باید از کوهستان پاک شوند، هر اتفاقی بیفتد آنها باید نابود شوند.

داوود اوغلو ادامه داد: کوه‌های این کشور نباید در اختیار تروریست‌ها باشد. هر اقدامی برای پاکسازی کوه‌ها انجام خواهد شد.

پیشتر ارتش ترکیه اعلام کرد، 16 سرباز این کشور در حمله روز یکشنبه پ‌ک‌ک کشته شده‌اند. بنا به اعلام ارتش این کشور شبه‌نظامیان این گروه در دو خودروی ارتش بمب‌گذاری کرده بودند. این حمله مرگبارترین حمله چند سال اخیر پ‌ک‌ک بوده است.

نخست‌وزیر ترکیه در ادامه توضیحاتش اظهار کرد: اگر کسی می‌خواهد کشور را وارد حلقه‌ای از آتش کند بگذارید شاهد نهایت قوای ما در حفظ وحدت و ملتمان باشد.

داوود اوغلو خاطرنشان کرد، ارتش این کشور اکنون در حال پاکسازی معادن کوهستان‌های ترکیه است.

وی همچنین متعهد شد، انتخابات زودهنگام پارلمانی اول نوامبر در شرایطی دموکراتیک برگزار خواهد شد و از نیروهای سیاسی کشورش خواست تا از نشان دادن وحدت شانه به شانه هم حرکت کنند.

به گفته برخی منابع، تعداد قربانیان حمله اخیر پ‌ک‌ک بیش از 16 تن بوده است. اما با این حال داوود اوغلو تاکید کرد که این اظهارات بخشی از عملیات روانی با هدف تضعیف روحیه ملت است.

وی عنوان کرد: ما با هم باید در برابر این پروپاگاندای سیاه بایستیم.

انتهای پیام

کد N949595