درخواست صدها آمریکایی برای اسکان پناهجویان سوری در منازلشان

سیاسی

صدها آمریکایی پیشنهاد داده‌اند تا پناهجویان سوری را در منازلشان اسکان دهند. آنها در درخواست آنلاین خود گفته‌اند که ایالات متحده باید مهاجران بیشتری را که از جنگ داخلی می‌گریزند، پناه دهد.

صدها آمریکایی پیشنهاد داده‌اند تا پناهجویان سوری را در منازلشان اسکان دهند. آنها در درخواست آنلاین خود گفته‌اند که ایالات متحده باید مهاجران بیشتری را که از جنگ داخلی می‌گریزند، پناه دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، حدود 1300 تن از مردم آمریکا روز دوشنبه با امضای درخواستی در یک وب‌سایت (MoveOn.org) از ایالات متحده خواستند تا محدودیت پذیرش پناهندگان سوری را لغو کند. این در حالی است که اروپا برای مدیریت موج گسترده مهاجرانی که به دنبال پناهندگی هستند، با مشکل مواجه شده‌ است.

دولت آمریکا می‌گوید که چهار میلیون تن از آغاز جنگ داخلی در سال 2011 گریخته‌اند. واشنگتن حدود 1500 پناهنده را پذیرفته است و کاخ سفید می‌گوید که در حال بررسی پاسخ‌های مناسب به این بحران‌ها است و این موارد شامل اسکان مجدد هم می‌شود.

یکی از امضاکنندگان این درخواست آنلاین می‌گوید، پذیرفتن پناهندگان در منزل شخصی‌اش بخشی از سنت آمریکا برای استقبال از مهاجران است.

وی با اشاره به حمله آمریکا به عراق در سال 2003 گفت: علاوه بر این، ما باید مسوولیت خود را در قبال آن جنگ عهده‌دار شویم چراکه ما دست به تغییر رژیم در خاورمیانه زدیم. بیشتر موج پناهندگان به این علت رخ داده است.

یکی دیگر از شهروندان آمریکایی گفت که بحران سوریه به نظر تمام شدنی نیست و رسیدگی به این وضعیت اسفناک فوریت دارد.

یک شهروند دیگر می‌گوید که ایالات متحده و خانواده وی می‌توانند به پناهجویان کمک کنند.

براساس گزارش وب‌سایت مذکور، امضاکنندگان این درخواست شامل خانواده‌ها، زوج‌های جوان، دانشجویان، زوج‌های سالخورده‌ای می‌شوند که فرزندانشان رفته‌اند و علاوه بر این سایر شهروندانی هستند که اتاق خالی دارند و می‌توانند مردمی که از خشونت در سوریه فرار کرده‌اند، اسکان دهند.

با این حال برخی نگران هستند که با استقبال از پناهجویان، افراطگرایان هم در کنار آنها وارد ایالات متحده شوند.

انتهای پیام

کد N949479