پربیننده سیاسی 2شنبه: تنش در کمیسیون برجام/پشت پرده سکه ها در بند مهدی هاشمی/رای نمایندگان از روی هم

تنش در کمیسیون برجام به اوج رسید؛ همان دستی که چند ماه پیش به سمت وزیر خارجه امریکا خودکار پرت کرد، دیروز در جلسه کمیسیون ویژه عینکش را روی میز کوبید.

اصل تنش در جلسه ديروز از جايي آغاز مي‌شود كه حميد رسايي يك موضوع قديمي را بار ديگر با تاكيد پيش مي‌كشد؛ موضوع بازرسي‌ها. مساله‌اي كه به عقيده رسايي نه تنها هيچ امتيازي براي ايران نيست، بلكه در اصل خود زمينه را براي شناسايي مراكز كشورمان و حمله امريكايي‌ها آماده كرده است. اینجا را ببینید.

کیهان در گزارشی با عنوان «کمیسیون ویژه گره‌گشا نیست دولت لایحه بدهد» نوشت: چهارشنبه 28 مرداد -بیش از یک ماه پس از پایان مذاکرات!- مجلس از میان 24 نامزد، 15 عضو کمیسیون ویژه برجام را تعیین کرد. چند روز بعد کمیسیونی که براساس آیین نامه داخلی مجلس تشکیل شد، کار خود را آغاز کرد و در پایان هفته اول شهریور ماه علی رغم همه توصیه‌ها و اعتراضات، مجلس بار دیگر به تعطیلاتی طولانی رفت. اینجا  را ببینید.‌

مقام معظم رهبری در دو سال گذشته ضمن قدردانی از زحمات و تلاش‌های مذاکره‌کنندگان جمهوری اسلامی ایران، در سخنرانی‌های گوناگون به تشریح دلایل حمایت از تداوم مذاکرات هسته‌ای پرداخته‌اند. اینجا  را ببینید.

می خواهند دوباره احمدی نژاد را به صحنه بکشند

استاد حوزه علمیه قم گفت: موتلفه می خواهد با نزدیک شدن به جبهه پایداری دوباره آقای احمدی نژاد را به صحنه بکشاند. اینجا

را ببینید.

معاون اجرایی و پارلمانی دولت دهم گفت: احمدی‌نژاد برای مجلس نخواهد آمد ولی اگر برنامه ای داشته باشد برای ریاست جمهوری است.  اینجا  را ببینید.

دو روایت از سکه های مهدی هاشمی در زندان

هفته گذشته برای نخستین بار بود که سخنگوی قوه قضاییه از به همراه داشتن حدود سی سکه طلا توسط مهدی هاشمی در زندان خبر داد. او اگرچه گفته بود به همراه داشتن این سکه ها غیرمجار نیست اما گمانه زنی ها درباره دلایل به همراه داشتن سکه ها همچنان ادامه دارد. اینجا را ببینید.

وقتی نمایندگان برای رای دادن به رای هم نگاه می کنند!

عابد فتاحی نماینده ارومیه گفت: متاسفانه سرنوشت بسیاری از رای‌گیری‌های مجلس بر اساس نگاه جناحی و سیاسی نمایندگان و تغییر می‌کند. ما بارها شاهد بودیم،‌ برخی از نمایندگان به جای بررسی طرح‌ها و لوایح به دست دیگر نمایندگان نگاه می‌کنند و اگر عدد ۲ را با دست نشان‌دهند، رای مخالف می‌دهند و اگر عدد ۴ را نشان دهند، موافقت می‌کنند. اینجا را ببینید.

عبدالرحیم رحمانی فضلی برادر وزیر کشور در گذشت. اینجا را ببینید.

/212 17

 

کد N949243