زائری: برای نسل بعد چه کسی از انقلاب خواهد گفت؟

انقلاب اسلامي ايران,17 شهریور

معاون فرهنگی و هنری مجموعه سرچشمه گفت: خون شهدای این کشور بوده است که باعث ماندگاری انقلاب شده است، وگرنه با عملکرد بعضی از مسئولین کار انقلاب باید زودتر از این‌ها تمام می‌شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا زائری عصر روز دوشنبه در مراسم بزرگداشت شهدای شهریورماه که در محل یادمان شهدای هفتم تیر (سرچشمه) برگزار شد، اظهار کرد: 20 سال دیگر خیلی از ما که در این جمع حاضر هستیم حضور نخواهیم داشت و من نگران این هستم که برای نسل بعد چه کسی می‌خواهد از انقلاب سخن بگوید؛ نسلی که امروز در کوچه و خیابان‌ها هستند. مسئولین هیچ توجهی به این موضوعات نمی‌کنند و ظاهرا دغدغه‌ای برای حل آن ندارند.

وی با بیان این‌که «تنها راه خروج از بن‌بست شهدا هستند» اظهار کرد: در این موضوع تعارفی با کسی نداریم که راه نجات از بن بست تاسی از خون شهدا و یادکردن از ایشان است.

وی هم‌چنین با بیان این‌که «رهبری انقلاب نیز بارها بر ضرورت حفظ یاد و نام شهدا سخن گفته است» اظهار کرد: اگر می‌خواهیم فضای انقلابی و مخلصانه سال‌های گذشته احیا شود و از فضای رسمی و تشریفاتی امروز فاصله بگیریم تنها راهش یادکردن شهدا و برگزاری جلساتی مثل امروز است.

معاون فرهنگی و هنری مجموعه سرچشمه همچنین با اظهار تاسف از یاد نکردن شهدا در محافل مختلف اظهار کرد: ما تنها کشوری هستیم که گنجینه گرانبهایی مثل هشت سال دفاع مقدس را با خود داریم، اما به راحتی و بدون هیچ دغدغه‌ای آن را خرج می‌کنیم در حالی که غربی‌ها برای دو سرباز خود که در دهکده‌ای دور افتاده شبی را در جریان جنگ جهانی پناه گرفته بودند یادمان می‌سازند و گردشگران بسیاری را برای دیدن آن یادمان جذب می‌کنند.

وی با تاکید بر این‌که «این شهدای انقلاب هستند که توانسته‌اند ایران و مردم سال 57 را همچنان زنده نگه دارند و این نظام را سرپا بدارند» ابراز عقیده کرد: با کارهایی که برخی از مسئولین انجام می‌دهند، این انقلاب باید کارش تمام .

وی در پایان سخنانش اظهار کرد: انقلاب ما در حال حاضر دنیا را عوض کرده است و این تنها مایه دلگرمی ماست و همچنان شهدا را داریم و با حفظ یاد آن‌ها و برگزاری چنین جلساتی می‌توانیم به پایداری این انقلاب امیدوار باشیم.

انتهای پیام

کد N949067