طالبان داعش را مسئول کشتار هزاره‌ها دانست

طالبان افغانستان با محکوم کردن کشتار 13 تن از اقلیت هزاره‌ این کشور این اقدام را توطئه‌ای برای منحرف کردن اذهان عمومی دانست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، روز شنبه 13 تن از اعضای اقلیت‌ شیعه هزاره‌ توسط مردان مسلح در ولایت بلخ کشته شدند البته هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته است.

هزاره‌ای‌ها از اقلیت شیعه افغانستان هستند که در دوران طالبان بین سال‌های 1996 تا 2001 به سختی زندگی می‌کردند و مورد حملات آنها قرار داشتند.

ناظران می‌گویند داعش برای به دست گرفتن کنترل مناطق مختلفی از افغانستان با مشکلاتی مواجه است چون در این کشور جوی از تفاوت‌ها و اختلافات قومی قبیله‌ای عمیقی دیده می‌شود.

طالبان با اشاره به حمله روز شنبه بدون اشاره به نام داعش اعلام کرد: این اقدام با هدف منحرف کردن اذعان عمومی، گسترش ناشکیبایی و تبعیض در کشور به وقوع پیوست. ما شدیدا این حمله را محکوم می‌کنیم و از دولت کابل می‌خواهیم تا تمامی توطئه‌های دشمنان را خنثی کند.

داعش برای چندین ماه است که تلاش می‌کند تا شرق افغانستان را به محل فعالیت خود تبدیل کند و طالبان افغانستان را زیر پرچم خود بیاورد.

انتهای پیام

کد N948950