تعهد 100 میلیاردی خیرین برای حوزه‌سازی

حوزه علميه

مدیرعامل انجمن حامیان توسعه حوزه‌های علمیه سراسر کشور گفت: خیرین تاکنون بیش از 100 میلیارد تعهد حوزه‌سازی در کشور داشته‌اند.

مدیرعامل انجمن حامیان توسعه حوزه‌های علمیه سراسر کشور گفت: خیرین تاکنون بیش از 100 میلیارد تعهد حوزه‌سازی در کشور داشته‌اند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، مصطفی امین منصور در نشست اصناف با آیت‌الله مقتدایی با اشاره به اهمیت جایگاه کسب روزی حلال عنوان کرد: روحانیت همواره نظر خاص و ویژه‌ای در جهت کسب روزی حلال توسط بازاریان داشته‌اند و از دیرباز مراجع و روحانیت در این عرصه تذکرات و رهنمون‌های ارزشمندی را مدنظر قرار می‌دادند.

مدیرعامل انجمن حامیان توسعه حوزه‌های علمیه سراسر کشور تصریح کرد: کسب روزی حلال، از مصادیق تبلیغ در دین مبین اسلام است و در تبلیغ به ویژه در صنف بازاریان و تجار، تبیین ارزش‌های اسلامی در کسب روزی حلال می‌تواند جایگاه خوبی داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: ما در انجمن حامیان توسعه حوزه‌های علمیه که رسالت هدایت کمک‌های مردمی را بر عهده دارد برنامه‌ای تبلیغی در جهت آموزش بازاریان داریم که از حوزه‌های علمیه خواسته‌ایم با توجه به وظیفه صیانت و تبلیغ اسلام تا برگزاری کلاس‌ها را بر عهده بگیرند.

امین منصور از برگزاری کلاس‌های تبلیغی ویژه بازاریان با موضوع کسب حلال خبر داد و افزود: برگزاری دوره‌ها و کلاس‌های آموزشی در استان قم در دستور کار قرار گرفته است که در این باره به تعامل حوزه‌های علمیه و اصناف نیاز داریم.

مدیرعامل انجمن حامیان توسعه حوزه‌های علمیه در بخش دیگری از سخنان خود در مورد فعالیت‌های انجمن اظهار کرد: احیای ساخت و ساز حوزه‌های علمیه یکی از وظایف مهم انجمن است که در این باره خیرین زیادی اعلام آمادگی کرده‌اند در این میان رسانه‌ها نقش مهمی در ترغیب خیرین در سراسر کشور به این امر دارند.

وی در مورد برخی از فعالیت‌های انجمن تصریح کرد: خیرین تاکنون بیش از 100 میلیارد تعهد حوزه سازی داشته‌اند و در این مدت اندکی که انجمن فعالیت کرده رقم خوبی به شمار می‌رود البته این کمک‌ها در سایر انجمن‌های خیرین پس از 10 سال به دست می‌آید و اهتمام خیرین برای بنای حوزه علمیه بسیار ارزشمند است.

امین منصور گفت: نکته جالب توجه این است که هر یک از خیرین نذر کرده‌اند که در خانواده خود یک طلبه داشته باشد و حتی در مواردی از خوزستان درخواست بنای مدرسه علمیه در قم در تفسیر قرآن و یا حتی آموزش زبان انگلیسی داشته‌ایم در واقع نذورات بسیار متنوع است.

وی خاطرنشان کرد: یکی از طرح‌های مهم در حمایت از خیرین بازاری، خرید لوازم و تجهیزات و کالاهای مورد نیاز در تاسیس مدارس از خود بازاریان است تا همان طور که آنها با نیت خیرشان ما را مورد حمایت قرار داده‌اند ما نیز برای توسعه معیشت و افزایش قدرت تجارت گام برداریم.

وی عنوان کرد: در این باره حتی بازاریان درصد زیادی از سود خود را کاهش داده‌اند که با این وجود هزینه ساخت حوزه‌های علمیه به شدت تقلیل پیدا کرده است ما انتظار داریم در قم نیز حمایت ویژه‌ای از ساخت حوزه‌های علمیه انجام پذیرد هرچند 50 درصد از ظرفیت حوزه‌های علمیه در قم نیست.

انتهای پیام

کد N948914