در دیدار با یک هیأت سوری

ولایتی: 10 میلیون سوری آواره‌اند آنوقت اروپا برای چند صد هزار مهاجر قشقرق راه انداخته

سیاسی

رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع گفت: کشورهای اروپایی بابت پذیرش چند صد هزار پناهجوی سوری قشقرق به راه انداختند و می‌گویند که نمی‌دانند چطور این جمعیت را ساماندهی کنند ولی سوال این است که به غیر از کشورهای غربی، صهیونیست‌ها و کشورهای مرتجع منطقه چه کسی باعث آوارگی آن‌ها شده است.

به گزارش خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر علی‌اکبر ولایتی، رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار با یک هیأت سوری متشکل از نمایندگان مردم سوریه خاطرنشان کرد: ملت سوریه تاوان مقابله با رژیم صهیونیستی را پس می‌دهند چرا که آن‌ها در اول خط مقاومت هستند ولی در هر صورت دشمنان دولت سوریه ناچار خواهند بود که استقلال و تمامیت عرضی دولت و ملت این کشور را به رسمیت بشناسند و آن‌ها چاره‌ای جز به رسمیت شناختن دولت سوریه ندارند.

ولایتی با اشاره به آوارگی 10 میلیون سوری تاکید کرد: کشورهای غربی، رژیم صهیونیستی و کشورهای مرتجع منطقه مسؤول آوارگی 10 میلیون سوری هستند؛ این در حالی است که کشورهای اروپایی تنها برای پذیرش چند صد هزار از آن‌ها قشقرق به راه انداختند.

وی در پایان گفت: با وجود این که با دخالت برخی کشورها و دولت‌های منطقه کشورهای غربی سوریه به بی‌ثباتی روبه‌رو شد اما جمهوری اسلامی ایران همواره از دولت سوریه حمایت کرده و هم‌چنان از بشاراسد حمایت خواهند کرد.

انتهای پیام

کد N948911