دستور پوتین برای برگزاری رزمایش نظامی در مرکز روسیه

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد: رئیس جمهوری این کشور امروز (دوشنبه) دستورآماده باش به سربازان روس در منطقه نظامی مرکزی داده تا آمادگی رزمی آنها را آزمایش کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه امروز اظهار کرد: براساس دستور ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه سربازان ارتش این کشور در منطقه مرکزی از ساعت 9:30 امروز به وقت مسکو در آماده باش رزمی کامل قرار گرفتند.

این در حالی است که روسیه در مدت اخیر بررسی‌های ناگهانی از ظرفیت‌های نظامی خود را تشدید کرده و قابلیت‌های آنها را در تمام مناطق چه قطب شمال و چه خاور دور روسیه به آزمایش گذاشته است.

این اتفاقات در حالی رخ داده که روابط روسیه با غرب در پی بحران اوکراین به تیره‌ترین حالت خود از زمان پایان جنگ سرد رسیده است.

وزیر دفاع روسیه گفت: رزمایش نظامی به دستور ولادیمیر پوتین که تا 12 سپتامبر ادامه پیدا خواهد کرد همچنین شامل سربازان چترباز و هواپیماهای ترابری نظامی وهمچنین هواپیماهای واحدهای نظامی مناطق دیگر خواهد بود.

منطقه نظامی مرکزی روسیه شامل مناطقی در اطراف رودخانه ولگا تا رشته‌ کوه‌های اورال و سیبری شده و همچنین شمال روسیه را در بر می‌گیرد.

شویگو گفت: ما باید قابلیت‌های سربازان چترباز را هنگامی که قرار است در فواصل دور مستقر شوند بیازماییم و آمادگی آنها را برای فرود آمدن در مناطق ناشناخته بسنجیم.

وزیر دفاع روسیه همچنین گفت: رزمایش جدید این کشور شامل غیرنظامیان اعم از نهادهای وزارت کشاورزی و بهداشت شده و در این رزمایش آمادگی آنها برای انجام وظایفشان در زمان جنگ آزمایش می‌شود.

روسیه در حال آماده شدن به منظور برگزاری بزرگترین رزمایش امسال تحت عنوان center2015 با حضور ده‌ها هزار سرباز در پاییز سال جاری است.

انتهای پیام

کد N948904