رئیس پژوهشکده بین‌الملل بسیج:

هدف از تاسیس پژوهشکده‌های بین‌الملل مهمترین گردآوری اطلاعات است

رئیس پژوهشکده بین‌الملل سازمان بسیج گفت: مهمترین هدف از تاسیس پژوهشکده‌های مطالعات بین‌الملل، گردآوری اطلاعات و مستندات از همه کشورهای دنیا در سازمان‌های بین‌المللی و استفاده از آن در تصمیم‌گیری‌هاست.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران( ایسنا)، محمدجواد موسی‌نژاد در نشست خبری این معاونت سازمان بسیج اظهار کرد: ما با تاسیس چهار پژوهشکده بین‌المللی دور تازه‌ای از فعالیت‌های‌مان را آغاز خواهیم کرد و با برگزاری همایش‌های بین‌المللی و ارتباط با اساتید و کارشناسان مختلف فعالیت‌های‌مان را گسترش خواهیم داد.

وی با بیان این‌که «مهمترین هدف از تاسیس پژوهشکده‌های بین‌الملل گردآوری اطلاعات و مستندات است» افزود: در فعالیت‌های‌مان می‌کوشیم تا با گردآوری اطلاعات از تمام کشورهای دنیا و همه سازمان‌های بین‌المللی مهم دستاوردی را برای تصمیم‌گیری‌های بهتر در اختیار نهادهای حوزه سیاست خارجی کشور قرار دهیم.

وی با بیان این‌که «در پژوهشکده‌های تازه تاسیس سازمان بسیج از متخصصان و اندیشمندان عرصه بین‌الملل و علوم سیاسی استفاده خواهد شد»، اظهار کرد: ما در کنار بهره‌گیری از اندیشه‌های متخصصان و کارشناسان عرصه بین‌الملل و علوم سیاسی می‌کوشیم تا از تجربه سفرای سابق ایران ونیز رایزن‌های فرهنگی سابق استفاده کنیم.

وی هم‌چنین با بیان این‌که «پژوهشکده مطالعات جهان اسلام نسبت به سایر پژوهشکده‌ها در اولویت قرار دارد» اظهار کرد: ما در این پژوهشکده برای هر کشور میزی را تشکیل داده‌ایم و درباره برخی موضوعات مورد اهمیت مثل حج و فرهنگ اسلامی هم میزهای جداگانه‌ای تشکیل شده است.

رئیس پژوهشکده بین‌الملل بسیج به پژوهشکده مطالعات فلسطین نیز اشاره کرد و گفت: هدف از تشکیل پژوهشکده مطالعات فلسطین پررنگ‌تر کردن وجود کشوری به نام فلسطین است و با تشکیل میزهای گروه‌های مقاومت و حزب‌الله و نیز سایر گروه اسلامی در فلسطین می‌کوشیم اهمیت این کشور و وجود آن را خاطرنشان سازیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به تاسیس پژوهشکده مطالعات آمریکا از سوی سازمان بسیج اظهار کرد: مطالعه ما بر روی آمریکا به واسطه اهمیتی که برای آن قائل هستیم منجر به تشکیل 52 میز برای 52 ایالت این کشور شده است و در نظر داریم تا تمام قوانین و سیستم‌های حکومتی هر ایالت را به شکل جداگانه‌ای مورد بررسی قرار دهیم.

وی افزود: برای موضوعاتی مثل حقوق بشر و نقض آن در آمریکا و نیز مسائل اقتصادی، فرهنگی، احزاب سیاسی و سیاست داخلی آمریکا نیز میزهای دیگری را در نظر گرفته‌ایم.

موسی‌نژاد در پایان نیز اظهار کرد: پژوهشکده روابط بین‌الملل سازمان بسیج وسیع‌ترین حوزه مطالعاتی ما خواهد بود و در آن با تشکیل مرکز مطالعات اروپا ، آفریقا ، روسیه و آسیای میانه، آمریکای لاتین و آسیا به بررسی مباحث مطرح در این کشورها و موضوعات مربوط به آن خواهیم پرداخت.

انتهای پیام

کد N948642