حائری شیرازی تاکید کرد:

ضرورت برقراری یک ارتباط معنوی میان افراد فرهنگی

آيت‌الله حائري شيرازي

نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان گفت: برقراری یک ارتباط معنوی و هم‎افزایی میان افراد فرهنگی لازمه کارایی مطلوب‌تر در امور فرهنگی است.

به گزارش خبرنگارخبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه چهارمحال و بختیاری، آیت‎الله محی‎الدین حائری شیرازی در جمع اصحاب فرهنگ استان چهارمحال و بختیاری اظهارکرد: چنانچه میان افراد فرهنگی یک ارتباط معنوی و هم‎افزایی برقرار باشد کارایی مطلوب‌تری را از خود نشان خواهند داد.

وی افزود: شیطان همواره سعی می‏‌کند مومنان توقعی از هم پیدا کنند و دل از هم بکنند و وقتی چنین شد لقمه لقمه می‌شوند و شیطان آنان را بهتر می‌بلعد این در حالی است که چنگ زدن به حبل‎الله و برداشت قرآنی تفرقه را رفع می‎کند.

وی استفاده همیشگی استکبار از این روش شیطانی را یادآور شد و گفت: استکبار کشورهای مسلمان را همچون فلسطین، سوریه، مصر و عراق تکه تکه کرد تا بهتر بتوانند بر آنان چیره شود و از درون خاموششان کند اما که در عراق در مقابل موج بیداری مومنان مغلوب شد.

نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان با تاکید بر این‌که «یک گروه فرهنگی باید دلش را با محبت خدا زنده کند»، سوره عصر را الگوی کسانی که به فعالیت فرهنگی گرایش دارند دانست و با بیان این‌که «بصیرت در شناخت همان تفسیر «وتواصو بالحق» است»، ادامه داد: علت این‎که خداوند در این سوره حق را قبل از بصیرت آورده این است که صبر بر حق نتیجه بخش است.

وی افزود: امروز ما در بین‎الطلوعین ظهور هستیم و نور امام زمان(عج) قبل از خود ایشان پا به مملکت ما گذاشته است و این نور همان جمهوری اسلامی است.

وی لازمه فرج و ظهور امام عصر(عج) را پرداختن به عبادت، تلاش برای تولید و روزی حلال، امر به معروف و نهی از منکر از سوی منتظران آن امام همام دانست.

انتهای پیام

کد N948462