رئیس ارتش پاکستان: برای هر نوع جنگی آماده‌ایم

پاكستان

رئیس ارتش پاکستان با تاکید بر اینکه کشورش برای مقابله با هر نوع تهدیدی آماده است، گفت که فرمانده بهترین نیروهای جنگی جهان است و به مردم کشورش اطمینان خاطر داد که از آنها با "مشت‌های آهنین" و "چشمان تیزبین" حفاظت می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری نیشن، ژنرال "راحیل شریف"، رئیس ارتش پاکستان در سخنرانی خود به مناسبت روز دفاع از قهرمانان جنگ تقدیر کرد و وضعیت ارتش و رویکرد آن در قبال چالش‌های مهم این کشور را تشریح کرد. وی در پیامی که اشاره آن به هند بود، گفت: ما برای مقابله با هر نوع چالشی، چه داخلی و چه خارجی آماده‌ایم. ارتش ما همتایی ندارد. اگر دشمن دست به ماجراجویی بزند، بدون توجه به حجم آن، بهای غیرقابل تحملی را باید پرداخت کند.

رئیس ارتش پاکستان تاکید کرد: هند در سال 1956 نه تنها علیه پاکستان جنگ به راه انداخت بلکه در امتداد مرز در کشمیر و مرز سیالکوت مرتکب تجاوز شد. روز ششم سپتامبر روز مهمی در تاریخ پاکستان است؛ روزی که حمله دشمن خنثی شد و تلفات سنگینی به آنها وارد کرد. اگر امروز هم دشمن تلاش کند تا جنگ کوتاه یا بلندی را بر ما تحمیل کند، بار دیگر متحمل هزینه‌ی غیرقابل تحملی می‌شود. همچنین مساله کشمیر موضوع ناتمامی است و صلح در منطقه منوط به حل و فصل مناقشه کشمیر است. برای چندین دهه مردم کشمیر شاهد خصومت و ظلم هندی‌ها بوده‌اند.

ژنرال راحیل شریف همچنین درباره روابط با افغانستان گفت که دو کشور پیوند خونی با یکدیگر دارند و مناسبات آنها با روابط تاریخی و عمیق گره خورده است. وی تاکید کرد: ما تلاش‌های صادقانه‌ای برای برقراری صلح در افغانستان انجام داده‌ایم. برخی تلاش می‌کنند که کارشکنی کنند اما ما هرگز به آنها اجازه نمی‌دهیم که موفق شوند.

انتهای پیام

کد N948328