تقلای کامرون برای حمله نظامی علیه داعش در سوریه

نخست وزیر انگلیس به دنبال اعمال فشار برای انجام حملات نظامی علیه داعش در سوریه ظرف یک ماه آینده است و همچنین کشور را آماده پذیرش 15 هزار آواره از سوریه کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ به نقل از خبرگزاری راشاتودی،‌ مقام‌های دولت لندن به ساندی تایمز گفتند: دیوید کامرون،‌ نخست وزیر انگلیس به معاونانش دستور داده تا برنامه‌ای را برای رویارویی با بحران مهاجرت بیندیشند.

این برنامه شامل متقاعد کردن نمایندگان حزب کارگر برای پشتیبانی از طرح حملات هوایی در سوریه در رای گیری ماه اکتبر مجلس عوام انگیس است.

جورج آزبورن، وزیر دارایی انگلیس به نظر می‌رسد به دنبال حمایت از برنامه دولت لندن برای انجام عملیات نظامی در سوریه است.

وی مدعی شد:‌ ما می‌خواهیم این گروه‌های تبهکار را که زندگی مردم را به مخاطره می‌اندازند و مردم را می‌کشند، شکست دهیم. شما باید با ریشه این مشکل مقابله کنید که همان دولت بشار اسد، رییس جمهوری سوریه و داعش است.

کامرون به خاطر دستور اجرای حملات هوایی که شنبه شب صورت گرفت، تحت فشار قرار گرفته و لیام فاکس، وزیر دفاع سابق انگلیس نیز در این باره گفت:‌ واکنش ما در مقابله با داعش و حملات تروریست‌ها کافی نبوده است. سیاست حمله به داعش در عراق و نه در سوریه در واقع بیهوده بوده است.

حزب محافظه کار انگلیس به صورت مکرر به کامرون گفته که نمایندگان حزب کارگر آماده رای دادن به انجام اقدام نظامی علیه داعش در سوریه هستند و تنها 30 عضو محافظه کار با این برنامه مخالف هستند.

براساس نظرسنجی جدید موسسه YouGov مشخص شد که 52 درصد از مردم انگلیس از نقش بیشتر انگلیس در پایان دادن به جنگ داخلی سوریه حمایت می‌کنند.

دیوید کامرون حتی به آژانس ملی مقابله با جرم و مقر جاسوسی انگلیس دستور داده تا یک اقدام تهاجمی جدید علیه افرادی به کار بگیرند که ساکنان انگلیس را برای حضور و فعالیت در گروه‌های تروریستی به خدمت می‌گیرند. این آژانس‌های جاسوسی در حال جمع آوری اطلاعاتی درباره رهبری این گروه‌های تبهکار هستند و پلیس آژانس مقابله با جرم نیز در حال استقرار در مدیترانه است.

به گفته مقام‌های مسئول،‌ دولت انگلیس به دنبال پذیرش 15 هزار تن از آوارگان در اردوگاه‌های آوارگان در مرز سوریه است. تاکنون دولت لندن پیشنهاد پذیرش 4000 تا 10 هزار آواره را داده بود اما یکی از مقام‌های ارشد گفت که این تعداد به 15 هزار تن می‌رسد.

با این حال، افزایش تعداد آوارگان در انگلیس باعث نگرانی مقام‌های این کشور شده است.

انتهای پیام

کد N948307