مصباح یزدی:

دستاوردهای هسته‌ای گوشه‌ای از قدرت دانشمندان ایرانی است

انرژي هسته‌يي,هسته‌‌يي

رییس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) گفت: امروز ایران به جایگاهی رسیده است که آمریکایی ها تمام تلاششان را بکار بسته اند تا مانع پیشرفت در ایران شوند و امروز دانشمندان ما توانسته اند در تمام ابعاد علمی پیشرفت کنند و انرژی هسته‌ای گوشه‌ای از توانمندی‌های دانشمندان ایرانی است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آیت الله محمدتقی مصباح یزدی در دیدار جمعی از اساتید و اعضای هیأت علمی دانشگاه جامع امام حسین(ع) با بیان اینکه ما امروز در عصری زندگی می‌کنیم که یکی از درخشان ترین برهه‌های تاریخ اسلام است، اظهار کرد: امروز عصری است که یک تحول بسیار عظیم به دست یکی از فرزندان رسول خدا انجام شده است و می‌بایست بزرگان سال‌ها تحقیق کنند تا عظمت این رویداد را درک کنند.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی نعمتی است که نه تنها به شیعیان بلکه به تمام مسلمانان جهان تعلق دارد، بیان کرد: این نعمت بزرگ، وظایف سنگینی بر دوش ما قرار داده است که ما باید هم شکر آن را بجا آوریم و هم به وظایف خود نسبت به آن به خوبی عمل کنیم.

رییس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) با بیان اینکه ما باید نسبت به گذشتگان خود درس عبرت بگیریم، افزود: ما باید تاریخ را مطالعه کنیم و توجه داشته باشیم که در گذشته چه کسانی بر خاک ایران حکومت می کردند و ما باید با عبرت گرفتن از سرنوشت آنها به اشتباهات آنها دچار نشویم.

وی ادامه داد: در طول نیم قرن گذشته انقلاب‌های مارکسیستی بسیاری در جهان به وقوع پیوسته است که به سرانجام نرسیده است ولی انقلاب ایران به دلیل اسلامی بودن آن نه تنها روز به روز مقتدرتر شده بلکه توانسته است فرهنگ خود را نیز به جهانیان صادر کند.

مصباح یزدی با اشاره به پیشرفت های ایران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، تصریح کرد: امروز برخی کشورهای عربی هنوز اوامرشان از کاخ سفید صادر می‌شود و ایران قبل از انقلاب اسلامی نیز به این سرنوشت دچار بود و یک نوکر بی اراده در برابر آمریکا بوده است.

وی ادامه داد: امروز ایران آنقدر قدرتمند شده است که بالاترین مقامات آمریکا دو سال است در ارتباط با یک موضوع در برابر جمهوری اسلامی ایران مذاکره می کنند و در تمام سخنرانی‌های خود در باره ایران صحبت می‌کنند و از عجز و ناتوانی در برابر ایران می‌گویند.

استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، اظهار کرد: ما باید ویژگی های انقلاب اسلامی را حفظ کنیم و آن را به نسل های بعدی منتقل کنیم و در این راستا باید تمام تلاش خود را بکار گیریم.

وی با بیان اینکه از همان ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی برخی در مجلس خبرگان بودند که می‌خواستند این نظام را نظام دموکراتیک نامگذاری کنند، بیان کرد: امام خمینی(ره) از همان ابتدا بر این اصل استوار بودند که نظام ما جمهوری اسلامی است نه یک کلمه بیشتر و نه یک کلمه کمتر.

رییس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) ادامه داد: حتی برخی افراد در آن زمان آینده ایران را همانند لبنان می پنداشتند و می‌گفتند آمریکا مهمترین کشور دنیا است و ما اگر می‌خواهیم زندگی کنیم باید با این کدخدای جهان کنار بیاییم و در غیر این صورت ما را به جان یکدیگر می اندازد و اختلافات داخلی سرنوشتی همانند لبنان برای ما رقم خواهد زد.

وی با بیان اینکه با رهنمودهای امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری امروز ایران به جایگاهی رسیده که آمریکایی‌ها تمام تلاششان را بکار بسته‌اند تا مانع پیشرفت در ایران شوند، افزود: امروز دانشمندان ما توانسته اند در تمام ابعاد علمی پیشرفت کنند و انرژی هسته‌ای گوشه‌ای از توانمندی‌های دانشمندان ایرانی است.

مصباح یزدی افزود: وظیفه همه ما است که در راستای پیشرفت و تقویت این نظام الهی کوشا باشیم.

انتهای پیام

کد N948294