قطر هم به ائتلاف متجاوزان یمن پیوست

یمن

همزمان با ورود نیرویی 1000 نفری قطری به یمن با تجهیزات نظامی گسترده، جنگنده‌های امارات دست به حملات هوایی جدیدی علیه تجمعات حوثی‌ها زدند.

همزمان با ورود نیرویی 1000 نفری قطری به یمن با تجهیزات نظامی گسترده، جنگنده‌های امارات دست به حملات هوایی جدیدی علیه تجمعات حوثی‌ها زدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، این نیروها که تعداد آنها بالغ بر 1000 سرباز است با تجهیزات نظامی سنگین، موشک و تجهیزات پیشرفته ارتباطی از طریق گذرگاه مرزی ودیعه در مسیر خود به سمت استان مأرب یمن هستند. قرار است نیروهای جدید دیگری نیز به نیروهای قطری ملحق شوند.

خبرنگار الجزیره در یمن اعلام کرد، این نیروها وارد خاک عربستان شده و در راه رفتن به یمن هستند. با ملحق شدن این نیروها به نیروهای ائتلاف سعودی، تعداد آنها به 10 هزار سرباز می‌رسد.

قرار است نیروهای قطری با دیگر نیروهای ائتلاف در عملیات صنعاء شرکت کنند. همزمان با این تحولات جنگنده‌های امارات حملات هوایی جدیدی را علیه تجمعات حوثی‌ها و انبارهای سلاح در صنعاء و البیضاء انجام دادند.

جنگنده‌های امارات همچنین انبار مهمات حوثی‌ها در استان مأرب را بمباران کردند.

از سوی دیگر، منابع نظامی یمنی با توجه به اطلاعات موثق اعلام کردند که تعداد کشته‌شدگان در پادگان صافر در استان مأرب به 300 نظامی از جمله چندین سرباز و افسر رسیده است.

به گفته این منابع، کشته شدن تعداد زیادی از سربازان عربستانی، اماراتی و بحرینی به دلیل انفجار موشک بالستیک توشکا در این پادگان بوده است.

به گفته این منابع، احمد العسیری، سخنگوی ائتلاف سعودی تنها به کشته شدن 10 نظامی عربستانی اعتراف کرده بود. این در حالی است که تعداد کشته‌شدگان از میان نظامیان عربستانی بسیار بیشتر از این تعداد بوده است.

انتهای پیام

کد N948043