حمود الحناوی:

دروزی‌ها یک لحظه هم از حمایت دولت سوریه دست نمی‌کشند

سیاسی

عالم دروزی های سوریه بر حمایت و همبستگی این طایفه از دولت بشار اسد تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، «حمود الحناوی» عالم طایفه دروزی های سوریه در گفتگو با شبکه المیادین اعلام کرد: تروریسم در تجاوزهای خود به (مناطق زندگی ما در) السویدا رسیده و نا امنی را به مناطق زندگی ما آورده است.

وی تا کید کرد: یک لحظه هم از دولت سوریه جدا نخواهیم شد و لحظه ای از هماهنگی با دولت و نهادهای دولتی فروگذار نخواهیم کرد.

شیخ الحناوی گفت: ما(دروزی ها) امنیت کشور سوریه را با خون خود تامین می کنیم.

این در حالی است که پیشتر نیز «یوسف جربوع» شیخ دروزی های سوریه از حمایت این طایفه از ارتش و دولت سوریه در مقابله با توطئه ها خبر داد.

شیخ جربوع پیشتر اعلام کرده بود که اسراییل، النصره و گروههای تروریستی را تحریک می کند تا دروزی ها را تحت فشار قرار دهند اما دروزی ها در جولان و مناطق دیگر سوریه قبول نمی کنند که خارج از چارچوب سوریه باشند.

«شیخ وحید البلعوس» از روحانیون دروزی در میان کشته شدگان انفجار روز جمعه شهر السویدا سوریه بوده است، این انفجار ده ها کشته و زخمی برجا گذاشت.

 طی ماه های اخیر تروریستها در روستای قلب لوزه در حومه ادلب دهها نفر از ساکنان دروزی این روستا را اعدام کردند که اسرائیل در توطئه ای طرح پیوستن شهروندان دروزی به اراضی اشغالی را مطرح کرد.

دروزی یک فرقه مذهبی بر پایه علوم خفیه و یکتا پرستی است که سکونتگاه اصلی پیروان آن در سوریه، اردن، رژیم صهیونیستی و لبنان است.

خواندنی از سراسر وب