پاپ اروپایی ها را به کمک رسانی به پناهجویان فراخواند

سیاسی

رهبر کاتولیک های جهان از مردم اروپا خواست با کمک کردن به پناهجویان، امید را به آنها باز گردانند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان بر لزوم کمک به پناهجویان از سوی اروپایی ها تاکید کرد. وی طی پیامی خطاب به مردم اروپا از آنها خواست با پذیرش پناهجویان، امید به زندگی را بار دیگر در دلهایشان زنده کنند.

پاپ با تاکید بر لزوم برداشته شدن گام های جدی و عملی از سوی مردم اروپا گفت هر بخش و محله باید میزبان یک خانواده پناهجو شود. به گفته وی این خانواده ها از جنگ و نابودی گریخته و به امید آغاز یک زندگی جدید به کشورهای اروپایی روی آورده اند.

پاپ همچنین از تصمیم واتیکان برای پذیرفتن چند خانواده پناهجو در راستای کمک به جنگ زدگان و آوارگان خبر داد. این سخنان در پی انتشار تصاویر دلخراش جسد کودک سه ساله سوری در سواحل ترکیه بیان می شود. این موضوع واکنش هایی را نیز در میان مقامات اتحادیه اروپا داشت به طوری که طی روزهای اخیر هزاران پناهجو اجازه یافته اند از مرزها عبور کرده و قدم در خاک اتریش و آلمان بگذارند.

گفتنی است با وجود برخی مخالفت ها در کشورهای شرقی اروپا، مردم کشورهایی مانند فرانسه، آلمان و سوئد با برپایی راهپیمایی گسترده حمایت خود را از پناهجویان اعلام کرده و واکنش سریع کشورهای اروپایی برای کمک به آنان را خواستار شده اند.