تاجگردون:

حق بود صداوسیما از بعیدی‌نژاد عذرخواهی می‌کرد

سیاسی

یک نماینده اصلاح طلب مجلس شورای اسلامی از عملکرد صدا و سیما در ماجرای دعوت از حمید بعیدی نژاد و کارشناس تیم مذاکره کننده هسته‌ای و علیرضا زاکانی رئیس کمیسیون ویژه رسیدگی به برجام انتقاد کرد.

غلامرضا تاجگردون در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا)، اظهار کرد: گاهی صدا و سیما از کسی برای حضور در برنامه ای دعوت می‌کند و به او نمی‌گوید که طرف مقابلش چه کسی قرار دارد یا آن فرد را عوض می‌کند. آنطور که آقای زاکانی گفته هم با توجه به اینکه قرار نبوده اعضای کمیسیون ویژه رسما اعلام موضعی درباره برجام داشته باشند ایشان نمی‌خواستند وارد مناظره شود، زیرا در مناظره به هر حال اعلام موضع صورت می گیرد.

وی افزود: به نظر من صدا و سیما که هم آقای زاکانی و هم آقای بعیدی نژاد را دعوت کرده بود باید به گونه‌ای این موضوع را جمع می‌کرد که هم بی‌احترامی به آقای بعیدی نژاد صورت نمی‌گرفت و هم این حواشی به وجود نمی آمد. بنابراین من آقای زاکانی را مقصر اصلی نمی‌دانم، اما معتقدم صداوسیما که خودش این مساله را پیش آورد باید آن را جمع می‌کرد. آقای بعیدی نژاد هم نیروی مجرب، کاردان و صاحب نظری است و حق بود صداوسیما از ایشان عذرخواهی می‌کرد.

این عضو کمیسیون ویژه رسیدگی به برجام تاکید کرد که قرار است اعضای این کمیسیون تا رسیدن به نتیجه در مورد برجام از اعلام مواضع در این باره پرهیز کنند تا شبهه‌ای ایجاد نشود.

تاجگردون در پایان خاطر نشان کرد: نمی‌توان این اطمینان را داد که دیدگاه سیاسی بر کمیسیون ویژه برجام حاکم نیست چرا که به هر حال هر کس دیدگاه سیاسی خود را دارد، برخی به شکل کامل آن را قبول دارند و برخی نه، اما بحث‌های کارشناسی در این باره همچنان در حال انجام است.

انتهای پیام

کد N947707